Проект AFEW International

AFEW Інтернешнл і Aidsfonds створили Фонд екстреної допомоги ключовим співтовариствам регіону Східної Європи та Центральної Азії (ВЕЦА). Діяльність Фонду фінансується Фондом Елтона Джона по боротьбі зі СНІДом і Aidsfonds. Всеукраїнське Об’єднання Людей з Наркозалежністю ВОЛНА отримала підтримку для реалізації двох важливих ініціатив: «Мобілізація та посилення адвокаційного потенціалу спільноти людей вживають наркотики в Україні» і «Робоча зустріч спільноти для зміцнення потенціалу людей живуть з наркозалежністю України в перехідному періоді» Для нас було дуже важливо отримати цю допомогу.

Ми приєднали до національного проекту ВОЛНА, в якому було охоплено послугами розвитку потенціалу спільноти людей з наркозалежністю з 15 регіонів, два нових регіону України - Черкаську та Кіровоградську області. Коли в області є людина зі Спільноти, до якого можна звернутися з проблемами, і він допомагає їх вирішити, це мобілізує Спільнота. Люди більше знають про процеси переходу на державне фінансування програм профілактики і лікування ВІЛ / ТБ, про адвокаційні завдання Спільноти, і як лідери з числа ЛЖН можуть брати участь у формуванні даних і необхідних послуг в роботі координаційних рад з ВІЛ / ТБ.

Було вирішено багато важливих завдань - контроль за якісним і відповідальним переходом програм по ВІЛ / ТБ на державне фінансування з боку Спільноти, завдяки участі регіональних представників в Координаційних і Громадських радах, куди в рамках проекту, увійшли лідери ЛЖН, а так само на регулярних зустрічах з організаціями-партнерами в процесах подолання ВІЛ / ТБ, реалізують профілактику і лікування, організації акцій і флешмобів, написанні скарг та супровід при веденні кейсів з правозахисту. Для вирішення екстреної ситуації повністю, необхідно реалізувати даний проект у всіх 25 областях України, Всеукраїнське Об’єднання Людей з Наркозалежністю ВОЛНА необхідно посилити вплив на місцях в усіх областях України і це входить в стратегію організації на 2018-2020 роки.

За час проекту було проведено 37 зборів ініціативних груп в Кіровоградській області та 38 в Черкаській області. Було проведено 36 зустрічей з партнерами (лікарі наркологи, лікарі фтизіатри, представники НУО, представники філії пробації України, юристи, психологи, представники Національної Поліції), були укладені меморандуми про співпрацю з місцевими громадськими організаціями. Також було залучено 82 асоційованих членів. Надано 143 консультації представникам спільноти і їхнім близьким. Були проведені адвокаційні заходи по отриманню препарату ЗПТ на руки і отримання препарату з ЛПУ і в лікарняному стаціонарі, допомоги в подачі заявки на тих допомогу для відкриття сайту ЗПТ, тестування швидкими тестами на ВІЛ відділенні психо-соціальної реабілітації.

Всі ці проблеми і запити відразу прямували для обговорення на засіданнях Координаційних рад, що дозволило зробити проблеми Спільноти дійсно видимими. Технічні візити в області допомогли структурувати комунікації як з представниками Координаційних рад, так і з НУО, побачити нові напрямки діяльності. Все активності в областях були регулярно висвітлені на офіційних ресурсах ВОЛНА, що допомогло не тільки в обміні досвідом на національному рівні а й формуванні чітких запитів про мінімальні / необхідні послуги, розширення послуг та важливості державного фінансування / замовлень на місцях в період реформи. За результатами першого кварталу 2019 робоча зустріч була необхідна для зміцнення адвокаційного потенціалу Спільноти в рамках переходу від донорського фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ / СНІДу до фінансування за рахунок бюджетних коштів.

На зустрічі відбулося підведення проміжних підсумків виконання стратегічних цілей, оперативного та адвокаційного плану ВОЛНА. Були презентовані методи і інструменту для забезпечення ролі Спільноти в період переходу проектів профілактики і лікування на державне фінансування. Презентація стратегії регіональної бюджетної адвокації, презентації успішних кейсів адвокаційної діяльності регіональних представників відповідно до стратегічних завдань ВОЛНА. Важливим моментом зустрічі було обговорення механізмів правової допомоги ЛУН і огляд кейсів 2019 року, надання рекомендацій щодо визначення основ фіксації і реагування на порушення прав людини на національному та регіональному рівнях. Результатом зустрічі стала технічна допомога для розвитку громади ЛЖН в Україні, розробка регіональних стратегій бюджетної адвокації, дієвої участі в роботі дорадчих органів в регіонах, розширення мобілізаційного потенціалу ВОЛНА, розширення каналів комунікації Товариства, планування і підготовка важливої акції національного значення "Support do not Punish ". До зустрічі приєдналися члени Правління, Наглядової ради, директор, адміністративний штат та 17 регіональних представників. Експерти розглянули оперативний та адвокаційної план організації, актуалізували завдання, результати і активності проекту, обговорили стратегії регіональної бюджетної адвокації.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені