12.11.2025

ЛУЦЬК: МОТИВАЦІЯ ДО ПРИЙМУ АРВ

Вадим Мовчанюк

Антиретровірусна терапія (АРТ) – необхідний компонент програми надання комплексної медичної допомоги людям, які живуть із ВІЛ.

У нас в регіоні отримання терапії не має жодних проблем, немає черг, зручний час роботи лікарів, які надають розширені консультації про стан здоров'я пацієнта. Пацієнту тільки необхідно вчасно приймати терапію.



Працюючи у цьому напрямі ми побачили не зовсім сумлінне ставлення деяких пацієнтів у прийомі АРТ терапії, хоча це дуже дивно, адже пацієнт насамперед має бути зацікавлений у прийомі АРТ терапії, адже від цього залежить його здоров'я та життя.

Деякі пацієнти, а ми говоримо про людей з нашої спільноти, регулярно приходять у центр боротьби зі СНІДом і отримують АРТ терапію до них немає питань від лікарів, але вони з якихось причин не приймають отриманий препарат.

Восени цього року у нас у місті померло двоє таких людей, отримували, але не приймали. Ми звичайно мотивуємо, розповідаємо про наслідки, передзвонюємо додому до них, але все одно це залишається на відповідальності клієнта.

Дуже тішить, що деякі клієнти, які не приймали АРТ призначене лікарем, почали приймати, адже від цього залежить як якість життя так і здоров'я.

Діяльність БО "БФ VOLNa" здійснюється за підтримки 100% LIFE, Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health, ViiV Healthcare, PATH, Elton John AIDS Foundation, INPUD

Дивіться також

Зворотній зв’язок

Для зв’язку з нами залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на Ваші запитання та допомогти Вам