Як наркополітика впливає на економіку і громадське здоров'я?

11.03.2021
Як наркополітика впливає на економіку і громадське здоров'я?
Проблему обговорили на онлайн-дискусії, презентації дослідження The Economist
Сьогодні відбулася онлайн-дискусія, присвячена першому регіональному дослідженню "Наркополітика у СЄЦА: вплив на економіку, громадське здоров'я і соціальну сферу", проведеному the Economist Intelligence Unit за підтримки
Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health
у 2020 році.
Дослідження унікальне тим, що пояснює, чому репресивна наркополітика – неефективна та економічно виснажлива. У документі наводяться цифри фінансових витрат, які несуть Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Росія, країни у яких високий рівень споживання наркотиків та жорстке законодавство й правоохоронні практики стосовно людей, які вживають ін’єкційні наркотики.
Також документ містить прогноз, які зміни чекають держави у разі, якщо вони змінять підходи до наркополітики. Показово, що це перше такого роду дослідження в Східній Європі та Центральній Азії (СЄЦА).
У звіті було використано метод моделювання, що дає можливість оцінити економію і вигоди, якщо держава перейде до розширення заходів охорони здоров'я в інтересах ЛВІН, на відміну від нинішнього підходу криміналізації. В укладенні звіту наводяться ключові рекомендації по вдосконаленню практик зниження шкоди для ЛВІН в країнах СЄЦА з метою зниження рівня поширення ВІЛ.
Показово, що під час зустрічі проблематику обговорювали у форматі дискусії. У ній взяли участь і представники українських громадських організацій. Зокрема, Олег Димарецький, директор БО БФ «ВОЛНА» торкнувся теми формування нових підходів в наркополітиці.
У відповідь на заяву головного поліціянта Росії, який сказав, що для перемоги над наркотиками не можна допустити появи законів, які дозволяють їх легальне використання, Олег Димарецький нагадав: «Наркотики це ще і спосіб знеболювання, і не тільки для людей, які їх вживають. Такі заяви свідчать, що прихильники репресивних заходів просто не готові до діалогу».
Своєю чергою, Антон Басенко, програмний менеджер МБФ «Альянс громадського здоров'я», заступник голови комітету, член Національної ради спільноти людей з наркозалежністю підкреслив: «Питання порушені в ході дискусії актуальні й для України, тільки цифри будуть інші, такі як вихідні дані ВВП, тягар ВІЛ, витрати на утримання ув'язнених тощо».
Обговорюючи тактику взаємодії з державними органами, в запалі дискусії, Ігор Козак, консультант з адвокації БО БФ «ВОЛНА» випалив: «Путіна треба було б запросити на зустріч!».
На думку присутніх захід був надзвичайно цікавим.
«Це була унікальна можливість порівняти свої досягнення та виклики, які стоять перед спільнотою в інших країнах», - поділився враженнями Олег Димарецький.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені