День прав людини

10.12.2021

Сьогодні, 10 грудня, в День прав людини у 25 регіонах України, люди, які вживають наркотики та живуть з наркозалежністю, провели масштабний флешмоб.

За підтримки 100 життя, представники та активісти БО БФ «ВОЛНА», люди, які вживають наркотики, громадські діячі та правозахисники провели захід, під час якого вони вийшли з гаслами про запобігання катуванням, проявам насилля, проти переслідування, стигми та дискримінації.

У такий спосіб ми намагаємося привернути увагу Президента, урядовців та суспільства до застарілої, репресивної наркополітики, яка діє зараз, та до відсутності затвердженої Національної стратегії щодо наркотиків до 2030 року.

«Цей день заслуговує на нашу увагу, оскільки він знаменує підписання Загальної декларації прав людини. Сьогодні, як ніколи, важливо нагадати, що права людини є універсальними та неподільними, і що наші зусилля щодо захисту прав та інтересів людей, які живуть з наркозалежністю, не мають зупинятися, поки наркополітика в нашій державі не стане орієнтованою на права людини, гуманною, а отже, і ефективною. У важки часи глобальної пандемії БО БФ «ВОЛНА» проводить планомірну та цілеспрямовану роботу з провадження в державі сучасної, заснованої на найкращих світових практиках наркополітики.

Протягом року БО БФ «ВОЛНА» є провідним учасником багатосторонніх заходів, які працюють на захист прав членів спільноти. Ключовим прикладом є спільна з партнерами робота над відстоюванням інтересів людей, які живуть з наркозалежністю, при розробці «Національної стратегії щодо наркотиків до 2030 року», - наголосив Олег Димарецький, директор БО БФ «ВОЛНА».

Варто нагадати, що пандемія коронавірусу посилила та загострила деякі найбільші виклики у суспільстві, зокрема, у сфері прав людини, демократії та верховенства права.

«У багатьох царинах нашого життя ми спостерігаємо тривожні тенденції: утиски, дискримінацію щодо людей, які живуть з наркозалежністю, а також свавільні затримання. Я впевнений, що такі випадки взагалі не повинні траплятися, а під час поширення коронавірусу – тим паче, оскільки найбільш відчутний тягар у зв’язку з пандемією, несуть найменш захищені та найбільш стигматизовані суспільством. В усьому калейдоскопі події одна річ є очевидною: команда БО БФ «ВОЛНА» залишається відданою повазі, захисту та дотриманню прав людини. Права людини – це для всіх та про всіх. Ця основоположна цінність й надалі лежатиме в основі усіх наших дій. Нікого не можна залишати позаду, жодне з прав людини не можна ігнорувати», - наголошує Ігор Козак, фахівець з адвокації, БО БФ «ВОЛНА».

«Сьогодні важливо відзначити те, що наша команда зробила для захисту та

просування прав людей, які живуть з наркозалежністю. Цього року вдалося досягти помітних успіхів. Ми розробили та впроваджуємо план, який створює амбітну дорожню карту дій щодо збільшення залучених до команди асоційованих членів. Він дасть можливість активізувати нашу роботу та посилити організаційну спроможність команди. Це — ще один важливий крок, який надалі посилить колективні дії щодо прав людей, які живуть з наркозалежністю», - впевнена Вєлта Пархоменко, фахівчиня з мобілізації БО БФ «ВОЛНА»

«Наша команда цілеспрямовано та планомірно проводить роботу з відстоювання інтересів та прав представників спільноти завдяки юридичним консультаціям на наданню юридичної підтримки під час судових засідань. Кількість наданих юридичних консультацій наближається до тисячі. ЗА кожною такою справою стоїть людина, права якої були порушені, у тому числі через стигматизуюче ставлення або недосконалість законодавства в сфері наркоподлітики», - наголошує Ірина Максимова, юристка БО БФ «ВОЛНА»

 

В усьому спектрі прав людини БО БФ «ВОЛНА» прагне привернути увагу до проблем, з якими сьогодні стикаються члени спільноти, та побудувати партнерські стосунки з дружніми, близькими по духу організаціями.

На місцях регіональні представники БО БФ «ВОЛНА» працюють за активної підтримки представників громадянського суспільства та правозахисників. Вони також співпрацюють з проєктами, що сприяють забезпеченню прав жінок та впровадженню гендерної рівності.

Попереду у нас ще чимало роботи. Дивлячись на 2021 рік і далі, ми зобов’язуємося співпрацювати зі своїми партнерами аби продемонструвати лідерство у сфері захисту прав людини.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені