Опубліковано звіт щодо глобального стану зменшення шкоди 2022

08.11.2022
 
 
Звіт свідчить про вперше від 2014 року зростання кількості країн, які впроваджують послуги зменшення шкоди, які запобігають смертям від передозування та поширенню інфекційних захворювань.

Передмову до звіту написав представник спільноти людей, які живуть з наркозалежністю, українець Антон Басенко. Він - член наглядової ради ВОЛНи, радник з питань спільнот, прав та гендеру Альянсу громадського здоров'я та програмний менеджер European AIDS Treatment Group.

Він розповів про жінку одного зі східних регіонів України, яка вживає наркотики, життя якої - ілюстрація сили та солідарності спільноти наркозалежних. 

“Її історія – одна з багатьох історій мереж людей, які вживають наркотики, що допомагають один одному. Незважаючи на кількість зруйнованих об’єктів і переміщення людей, які вживають наркотики, через війну, я з гордістю можу сказати, що наша глобальна сім’я зменшення шкоди є нестримною, а наше бажання допомагати один одному настільки сильним, що ми можемо рухатися тільки вперед…”

Щодо війни в Україні у звіті відзначено надзвичайні зусилля українських та міжнародних громадських організацій: надання притулку, їжі, ліків, постачання засобів зменшення шкоди українським регіонам. Відмітили також зусилля організацій в евакуації людей, які вживають наркотики, з зони активних бойових дій. 
 
“…Звіт показує, де ми знаходимося сьогодні, барвисто і чітко, з фактами і доказами. Він показує світ, який ми можемо створити, коли люди, які вживають наркотики, люди, які працюють в неурядових організаціях, люди, які розробляють закони і політику на національному та місцевому рівнях, об’єднуються; світ, заснований на взаємній повазі, який підтримує різноманітність, здоров’я, права і свободу, світ, вільний від осуду і стигми.”
 
Звіт читайте тут.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені