Кімната безпечного вживання у Швейцарії

19.02.2020

 Яніна Стемковська про кімнату безпечного вживання:

 

Перебуваючи в Женеві не могла не побувати тут.  Ще вчора домовилася з керівництвом цього закладу, щоб провели мене індивідуальну екскурсію по Кімнаті зменшення шкоди. Найбільше тут дбають про анонімність і конфіденційність клієнтів-тому була там в неробочий час.  

 Отже:

 Даний заклад знаходиться поруч з центром міста, в 5-ти хвилинах пішки від найбільшого в Женеві залізничного вокзалу (залізничний транспорт тут замінює метро).  Кімната безпечного вживання працює з 11 до 19:00 щодня. При вході потрапляєш в «ком'юніті» - де є місце для спілкування, кава-чай, цукерки, бісквіти ... тут же можна обміняти шприци і отримати інші матеріали (на фото є- що саме входить в традиційний «набір» наркозалежного швейцарця). Є душ, туалет.  Весь час там знаходиться соцпрацівник (рівний) і два рази на тиждень-доктор.

 Далі людина, поспілкувавшись - або виходить  (отримавши необхідні матеріали), або проходить далі для вживання.  Там три різних кімнати: для ін'єкційного, нозального та курильного вживання.  Для ін'єкцій 6 місць, нюхати-2; курити-4. Одночасно може там знаходитися 12 осіб, не більше ніж місць.  Час перебування теж лімітовано (на вулиці можуть чекати люди) 10 хвилин для палити і нюхати, і 15 хвилин для ін'єкції.  Колоти клієнт має самостійно, але є люди, які можуть допомогти знайти вену (рівний-рівному), проте речовину обов'язково вводить сам клієнт.  Все це відвідування зроблено як би по «колу». Людина, яка зараз увійшла в ком'юніті не може зустрітися з тією, яка перебуває в кімнаті для споживання - вихід на вулицю інший, з протилежного боку від входу.  О 19:00 «кімната безпечного вживання» зачиняється. О 21.00 відкривається (це ж приміщення) «ночлежка», де до 7 ранку можуть переночувати до 8 осіб.

Серед клієнтів цього закладу до 85% чоловіків, і лише 15% жінок.  

 Нам є над чим працювати і до чого прагнути.  Радує те, що колеги з інших країн нам готові допомагати, ділитись своїм досвідом.  У них теж починалося все з автобуса, який їздив по місту як Пункт Обміну Шприців (ПОШ). Тепер це стаціонарне приміщення, яке щодня в середньому обслуговує 150 осіб.  Вірю в те, що і до нас скоро будуть приїжджати на екскурсії, використовуючи наш адвокаційних досвід в своїх країнах!

 

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені