День людської гідності

01.11.2021
1 листопада важлива дата! Цього дня не влаштовують святкових походів центральними вулицями міст і не показують по телебаченню репортажі, використовуючи цей інформаційний привід. Така реакція передбачувана, тому що, на думку більшості офіційних структур, від ООН до державних комітетів з прав людини, а також суспільства загалом, споживачі наркотиків не мають такого права – права на День людської гідності!
Вперше традиція зробити 1 листопада таким днем виникла в Нідерландах у 1995 році завдяки самоорганізаціям споживачів наркотиків Landelijk Steunpunt Druggebruikers (LSD) та National Interest Group of Drug Users. У перші три роки активісти організували заходи цього дня в Утрехті, Амстердамі та Гаазі. В основному, це були «національні» заходи для нідерландських споживачів наркотиків. Вони зустрічалися на різних майданчиках та обговорювали теми, що становлять спільний інтерес для споживачів наркотиків, соціальних працівників проєктів зменшення шкоди, політиків, поліцейських та ін.
Для споживачів наркотиків цей день був особливо цінним – і не лише тому, що на цих майданчиках можна було відкрито вживати наркотики! Найголовніше, що принаймні протягом одного дня в році навколо них не було людей, які дивилися б на них з презирством. Справді, це було свято спільноти та тих, хто до неї близький. Не дивно, що цей щорічний День споживачів наркотиків швидко став добре відомим у різних куточках цієї маленької країни як серед представників спільноти, так і серед усіх, задіяних у сервісах для них.
 
У 1999 році, у відповідь на тенденції євроінтеграції та, відповідно, розширенню діяльності Landelijk Steunpunt Druggebruikers (LSD) і National Interest Group of Drug Users за кордоном, було вирішено, що четвертий щорічний День споживачів наркотиків має стати міжнародним заходом. Тому групам активістів з-поміж споживачів наркотиків із багатьох країн було запропоновано направити до Амстердама своїх представників. LSD подала заявку до Міністерства охорони здоров'я, соціального забезпечення та спорту Нідерландів та отримала додаткове фінансування для покриття витрат, пов'язаних з організацією цього заходу.
Того року до Нідерландів приїхали й взяли участь у заході активісти із дев'яти країн - Бельгії, Франції, Німеччини, Великобританії, Словенії, Росії, Іспанії та Ірландії. Вони відвідували семінари, обговорюючи теми, що становлять спільний інтерес, а потім об'єдналися, щоб повеселитися на завершальній вечірці, до якої навіть включалася група, що складається з кількох поліцейських із «сумно відомої» поліцейської дільниці Warmoesstraat в Амстердамі!
Відтоді цей день відзначається у багатьох країнах як Міжнародний день споживачів наркотиків. 1 листопада кожного року споживачі всього світу відчувають єдність і знову говорять про свої права і вимоги.
У 2021 році, як і раніше, сотні мільйонів людей по всьому світу вживають наркотики. Хоча вживання наркотиків широко поширене і не пов'язане з насильством, головний підхід з боку урядів по всьому світу – це кримінальне переслідування і ПОКАРАННЯ тих, хто вживає наркотики або зберігає їх з метою вживання. Стигматизація споживачів наркотиків з боку суспільства посилює державну криміналізацію, дискримінацію та соціальне відчуження.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені