17 травня

17.05.2020

Привернення уваги населення до проблеми ВІЛ/СНІДу, профілактика та інформування про фактори ризику інфікування - щорічно у третю неділю травня світ згадує людей, які померли від СНІДу. 

“Мета заходів «Дня пам'яті померлих від СНІДу» - не тільки згадувати померлих. Головна мета -  залучення уваги влади і всього суспільства до заходів соціального захисту і психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих, сприяння організації центрів ранньої анонімної діагностики і тестування, лекції та поширення достовірної інформації про хід вирішення головних питань запобігання цій епідемії”, -  заявляє Олег Димарецький, директор БО БФ "ВОЛНА"

«Окрім загальновизначених меседжей в цей день, для нас, як представників Всеукраїнського об’єднання людей, які живуть з наркозалежністю, це гарна нагода нагадати, що саме споживачі ін’єкційних наркотиків в Україні, є найчисленнішою группою підвищеного ризику до ВІЛ-інфекції і вони продовжують вмирати від СНІДу зовсім не тому, що в Україні не доступне лікування ВІЛ, а саме тому що Україна залишається країною з репресивною наркополітикою, отже ці люди, просто до нього не доходять. Шанс дійти отримують тільки ті хто стає клієнтом програм Зменшення Шкоди та розпочинає Замісну Підтримувальну Терапію. Отже давайте згадаємо про тих, хто не дожив до сьогодення і прекрасний вислів видатного генерального секретаря ООН Кофі Аннана «Наркотики, вірогідно, вбили багато людей, але ще більше людей вбила державна політика щодо наркотиків», - зазначає Антон Басенко, Голова правління БО БФ "ВОЛНА"

 Вперше Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в американському місті Сан-Франциско в 1983 році. Через кілька років з'явився символ руху проти цієї хвороби. Їм стала червона стрічка, пришпилена до одежі, жодна акція не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім'я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї дочки-солдата з Персидської затоки.

Темою 30-го Міжнародного дня пам'яті людей, померлих від СНІДу, є слоган «У знак солідарності». Ця тема наголошує на необхідності того, щоб люди, які живуть з ВІЛ та постраждалі від нього, взялися за руки і об'єднали свої зусилля в боротьбі з ВІЛ. Солідарність в спільнотах має вкрай важливе значення для зниження стигми та залучення людей, які живуть з ВІЛ, з метою забезпечення більш ефективної боротьби з ВІЛ. Тільки разом, у складі співтовариств, ми можемо виступати за загальний доступ до якісних медичних і соціальних послуг.

У 2015 році ЮНІСЕФ і ВООЗ визначили глобальну стратегію для досягнення цілей тисячоліття по зменшенню темпів зростання епідемії ВІЛ до 2020 року і зупинки її до 2030 року, а саме 90/90/90.

Україна взяла на себе зобов'язання по досягненню цих цілей, а саме:

- 90% усіх позитивних знають свій ВІЛ-статус;

- 90% усіх ВІЛ-позитивних осіб, які знають свій ВІЛ-статус отримують АРТ;

- 90% усіх ВІЛ-позитивних осіб, які отримують АРТ - повинні мати вірусологічну ефективність від лікування.

І в результаті 73% від усіх людей, які живуть з ВІЛ, перестануть бути небезпечними в плані передачі вірусу іншій людині. В результаті буде можливість призупинення поширення ВІЛ - інфекції.

 

 

Важливо: проект «Нічого для нас без нас - 2020» реалізується БО «БФ «ВОЛНА» за підтримки «100% життя» - Мережа ЛЖВ та Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health

 

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені