Сергій Крицький
Нещодавно в Чернігові відбулася ініціативна зустріч учасників програми ЗПТ та представників спільноти. Захід викликав жваве обговорення, адже тема була надзвичайно важливою — відповідальність за розповсюдження наркотичних засобів.

Обговорення не було абстрактним — його ініціювали події, які трапились безпосередньо в нашій спільноті. Один із пацієнтів, діючи з найкращих намірів, поділився своєю дозою з іншим учасником програми. Вони дружили, підтримували одне одного, допомагали, коли в когось не було препарату. Та одного разу "друг" попросив таблетку в борг… І виявилося, що мав при собі приховану камеру. У результаті — людина, яка від щирого серця поділилася ліками, отримала 6 років ув’язнення. І це не поодинокий випадок.
Поліція, замість того щоб боротися з великими наркосхемами, лабораторіями та дилерами, часто знаходить "легкі мішені" серед учасників програм ЗПТ. Так, хворі й уразливі люди стають об'єктом провокацій — задля статистики.