ЗВЕРНЕННЯ!

15.12.2019

 

ЗВЕРНЕННЯ!

 

З огляду на результати зустрічі 9 грудня у Парижі чотирьох Президентів у «Нормандському форматі» та досягнуті позитивні домовленості щодо обміну утримуваними особами до кінця 2019 року, Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю звертається до усіх уповноважених представників України, які беруть участь у цьому важливому процесі, з метою сприяння скорішому звільненню/обміну Ярового Андрія Михайловича, який з серпня 2018 року незаконно утримується на тимчасово неконтрольованій території Луганської області.

 

Яровий Андрій Михайлович, 06.11.1967 р.н., уродженець та житель м. Києва, з 2009 року пацієнт програми замісної підтримувальної терапії, член Євразійської мережі людей, які вживають наркотики (ENPUD), член Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА), правозахисник, консультант МБФ «Альянс громадського здоров’я» з оцінки якості програм з профілактики ВІЛ/СНІД, що з 2004 року підтримуються в Україні Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

 

З 27.08.2018 Яровий А.М. в рамках сфабрикованого «МГБ ЛНР» обвинувачення у контрабанді наркотиків (в нього вилучили його власний лікарський наркотичний препарат замісної терапії – бупренорфін) незаконно позбавлений волі, а 22 лютого 2019 року незаконно засуджений т.з. «Краснодонським міськрайонним судом ЛНР» до 10,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за ст.ст.282 та 276 «Кримінального кодексу ЛНР».

З квітня 2019 року Яровий А.М. незаконно утримується у “Свердловській виправній колонії Управління виконання покарань МВС ЛНР” (94420, селище Ленінське, Свердловського району, вул. Профсоюзна 16). З Андрієм відбувається регулярна комунікація телефоном, і цей процес проходить за підтримки Альянсу через консультанта з гуманітарної підтримки у Луганську де Андрію до колонії забезпечено регулярні передачі продуктів харчування та предметів першої необхідності.

 

За заявою матері Андрія - Ярової Таїси Яківни 22.10.2018 Святошинське районне управління Національної поліції у м. Києві відкрило кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі за ст. 146 Кримінального кодексу України (ЄРДР № 12018100080008478). Одночасно з метою організації подальшого обміну матір’ю Андрія було подано заяву та інші документи до Об’єднаного Центру з координації і пошуку і звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення їх місцезнаходження, безвісти зниклих в районі проведення антитерористичної операції при Службі безпеки України.

 

Факт незаконного затриманням Андрія з препаратом ЗПТ увійшов до Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини за 16 серпня – 15 листопада 2018 року (п.52, стор.12)

 

11 лютого Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) за заявою матері Андрія відкрив провадження відповідно до Правила 39 Регламенту ЄСПЛ (забезпечення прав та безпеки особи у терміновому порядку). Відповідна офіційна комунікація була спрямована ЄСПЛ до уповноважених державних органів в Російській Федерації та в Україні.

 

28.04.2019 під час 26-ої Міжнародної конференції зменшення шкоди у м. Порто (Португалія) Андрію Яровому заочно було присуджено авторитетну міжнародну нагороду «Carol and Travis Jenkins Award», як жертві зухвалого порушення прав людини, пов’язаного з незаконним позбавленням волі за зберігання легально отриманого медичного препарату замісної терапії.

 

Усі документи, що достеменно підтверджують факт незаконного засудження Ярового А.М. та місце його незаконного утримання в «ЛНР», передані офіційно до Центру обміну та долучені до матеріалів кримінального провадження.

 

За наявною інформацією Андрія Ярового внесено до списків на обмін з боку України, але його місцезнаходження досі офіційно не підтверджує сторона «ЛНР», що може призвести до не включення його до списків найближчого обміну.

Вищенаведене доказує про порушення прав про відношенню громадянина України.

 

Також, враховуючи викладене, просимо усіх представників України, уповноважених вести перемовини щодо обміну утримуваними особами, у т.ч. в рамках Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, зустріч якої запланована на 18 грудня, вжити усіх можливих заходів задля остаточного встановлення та внесення Ярового Андрія Михайловича до відповідних списків з метою його скорішого повернення додому.

 

Щиро дякуємо за підтримку та бажаємо результативних перемовин.

 

 

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені