Засідання Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні

22.08.2019

Засідання Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні

 

22 серпня у Києві відбулось засідання Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павло Розенко та за участю представників міжнародних та національних організацій.

В рамках зустрічі експерти обговорили прогрес та поточні виклики в контексті взятих Україною зобов’язань щодо досягнення Глобальних цілей у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу і туберкульозу в умовах політичних змін та комплексних реформ, ознайомились з результатами виконання грантів Глобального фонду протягом першого півріччя 2019 року та підняли питання впровадження в Україні державного фінансування послуг, пов’язаних з ВІЛ та ТБ, в рамках реалізації Плану переходу (План 20-50-80).

“Ми підняли два нагальних питання щодо якості препаратів ЗПТ та “загальмованих” 1700 курсів препаратів ЗПТ, придбаних коштами каталітичного фонду Глобального Фонду. По обох пропозиціях отримали підтримку, більше того, Ulana Suprun особисто подякувала за те, що ми піднімаємо ці питання. Своїм рішенням Нацрада забовязала: Міністерство охорони здоров’я України негайно вжити заходів щодо реалізації і постачання препаратів каталітичного фонду 1700 курсів в регіони України; Міністерство охорони здоров’я України спільно з Центр громадського здоров’я України та пацієнтськими організаціями протягом тижня прояснити формат перевірок препарату, який вже придбано за кошти держбюджету і який знаходиться на складах “Укрмедпостач”, результати перевірки донести до широкого кола осіб, а також включити додаткові умови щодо перевірок під час тендерних процедур”, — заявив Антон Басенко (Anton Basenko), Голова правління БО БФ «ВОЛНА».

“На превеликий жаль ця Національна рада — остання під головуванням Віце-прем’єра Розенка і, можливо, остання для заступника голови Нацради, в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, тож хочу відмітити атмосферу позитиву та всесторонньої вдячності зустрічі. Від імені спільноти ЛЖН ми урочисто вручили пану віце-пре’єру подяку за його політичне лідерство і підтримку”, — підсумував Олег Дымарецкий (Oleg Dymaretsky), директор БО БФ «ВОЛНА»

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені