Загроза повернення до каральної наркополітики стає для України все більш реальною

19.07.2021

Загроза повернення до каральної наркополітики стає для України все більш реальною.
БО БФ «ВОЛНА», як найбільша організація спільноти людей, які вживають наркотики, не може не звернути уваги на процеси, які відбуваються всупереч міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Україна.
Днями відбулося засідання Міжвідомчої Робочої групи, затвердженої наказом МОЗ від 19.08.2020 №1912 (остання редакція від 06.07.2021 №1368) щодо обговорення проєкту "Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2030 року" та врегулювання спірних питань проєкту даної стратегії.
Показово, що зустріч була скликана терміново, запрошення представникам БО БФ «ВОЛНА» надійшло аж ввечері, що само по собі вже викликало питання та підозри. І, як виявилося, не даремно.
Від БО БФ «ВОЛНА» на зустрічі були присутні юристка Ірина Максимова та фахівець з адвокації Ігор Козак.
«З самого початку зустрічі в присутніх виникло питання кворуму, оскільки більшість учасників МРГ були відсутні. Крім того, представникам від БО БФ «ВОЛНА» не надали права голосу, але дали можливість висловитись з приводу обґрунтування пропозицій до Стратегії. Проте жодне з наших зауважень до проекту Стратегії так і не було внесене. Таким чином ми можемо говорити про те, що вчора була проігнорована думка 345 тисяч людей, які вживають наркотики, а саме демократичне спрямування стратегії відтепер викликає величезні сумніви», - поділився результатами МРГ Ігор Козак.

БО БФ «ВОЛНА» має цілий ряд зауважень щодо тексту, змісту, суті 4 стратегічних цілей, а також до деяких оперативних цілей і показників реалізації Стратегії.
Зараз ми закликаємо Міністерство охорони здоров'я, як інституцію, відповідальну за формування Стратегії, перейти до лідерства, заснованого на європейських цінностях та цінностях прав людини. Зокрема, мова йде про декриміналізацію споживачів наркотиків та виконання Україною зобов'язань щодо цього.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені