Юридична допомога у 2018 році

27.12.2018

Юридична допомога у 2018 році

У 2018 році до БО «БФ «ВОЛНА» за юридичною допомогою та консультацією у сфері права звернулась велика кількість людей, які живуть з наркозалежністю та потребують адвокатського захисту.

У 2018 році юридичним відділом зареєстровано  62 кейси – зверненнь від представників спільноти ЛВІН, проаналзовано, з’ясовано обставини справ представників спільноти, які звернулись за допомогою, підготовлено та надано заявникам 62 письмових  консультаційних висновки. Значну кількість представників спільноти проконсультовано за усними зверненнями, представники спільноти ЛВІН отримали покроковий алгоритм вирішення проблем у відстоюванні та захисті власних прав. Усне консультування проводиться безперервно. Щомісячний показник надання усних консультацій близько 45-50 (згідно журналу реєстрації усних консультацій), а це близько 500 консультацій протягом року.

Юридичним відділом «ВОЛНИ» тільки у 3-4 кварталі 2018 року зареєстровано більше 40 звернень представників ЛВІН за юридичною допомогою, з яких частина кейсів направлена до УГСПЛ для отримання вторинної правової допомоги та представництва інтересів у суді.   Згідно зареєстрованих звернень були надані письмові консультаційні висновки, надана допомога у складенні заяв, скарг, позовних заяв, запитів та інших первинних документів, необхідних на досудовому розслідуванні та взаємодії із державними органами. Проводиться всебічне консультування з правових питань захисту прав, оформлення документів, підготовки письмових звернень, проаналізовано наявні документи, з’ясовані обставини більшості справ, більше 60 ЛВІН отримали допомогу у вирішенні кейсів.

Вироблено спільний дієвий алгоритм моніторингу порушення прав ЛВІН. Представниками ЛВІН отримано навики захисту прав, порядок звернення до відповідних органів державної влади за захистом своїх прав, складення заяв, скарг, листів та збирання доказів. Діяльність БО «БФ «ВОЛНА» у напрямку захисту прав ЛВІН, ЛЖН включає в себе сферу медичного права, оформлення документів, вдосконалення підходу вирішення правових питань у відповідності до чинного законодавства, нові підходи до взаємодії із державними органами.

Особлива увага приділена всебічному консультуванню з правових питань та захисту прав учасників організації. Надано допомогу у складанні клопотань, позовних заяв, відповідей на позови, апеляцій, пояснень, визначенний порядок взаємодії із правоохоронними органами, залучено професійних адвокатів УГСПЛ та БПД.

Наявні механізми взаємодії із УГСПЛ дають змогу отримувати захист – вторинну правову допомогу осіб, які звертаються до «ВОЛНИ» по справам, що належать до стратегічних кейсів. Взаємодіючи із УГССПЛ визначено схему направлення представників спільноти ЛВІН, які потребують захисту в суді – вторинної правової допомоги. Також слід зазначити, що частина заявників направлялись до адвокатів БПД, які неохоче беруться допомагати представникам ЛЖН. Часто юристи та адвокат «ВОЛНИ» власними силами відстоюють порушені права та законні інтереси представників спільноти ЛВІН, ЛЖН.

З огляду на проведену правову роботу та захист прав у 2018 році можна зробити висновок, що основні порушення прав ЛЖН відбуваються при взаємодії із медичними установами – лікарями сайтів ЗПТ (безпідставних збільшення — зменшення кількості препарату, знятті та постановці на програму ЗТ, неякісні препарати та дискримінація представників спільноти), при реалізації власного права на медичну допомогу, при затриманні представників ЛЖН, ЛВІН правоохоронними органами (вилученні препарату ЗТ, як такого, що заборонений законом, при кваліфікації злочинів, скоєних представниками спільноти ЛВІН, проведенні обшуків, вилученні речей на досудовому розслідуванні, дискримінації з боку представників державних органів), при оформленні інвалідності та соціальних виплат, при оформленні спадщини та взагалі зверненні до будь-яких державних органів та інше.

Завдяки непереривній роботі юридичного відділу «ВОЛНА» у сфері захисту прав відстежується покращення загальної ситуації по відношенню до представників людей, які живуть із наркозалежністю та представників КГР. Відстежується більш лояльне відношення та реакція лікарів, правоохоронних органів при взаємодії із представниками спільноти ЛВІН, ЛЖН. Дискримінація по відношенню до представників спільноти зменшується в результаті діяльності «ВОЛНИ», підвищується обізнаність спільноти ЛВІН, ЛЖН, вдосконалення навиків представництва інтересів. Органи державної влади йдуть на контакт, вбачаючи діловий та лідерський підхід, підвищення професіоналізму регіональних представників та лідерів, підвищення рівня ділового спілкування, листування та участі лідерів спільноти у розвитку системи партнерства.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені