ВОЛНА 2021 та діяльність спільноти ЛВНІ

18.02.2021

ВОЛНА 2021 та діяльність спільноти ЛВНІ!

ВОЛНА 2021 та діяльність спільноти ЛВНІ

2021 рік зустрів нас досить жвавими діями та новинами а саме:

 • Підтримано проект БО БФ ВОЛНА на 2021 рік. Сутність проекту - це укріплення потенціалу спільноти ЛВНІ у процесах надання правової допомоги та розбудові адвокаційного потенціалу. Ми запланували практичну підтримку спільноти у наступних областях та містах:
 1. Вінницька
 2. Донецька (Маріуполь)
 3. Закарпатська
 4. Запорізька
 5. Кривий-ріг
 6. Рівненська
 7. Тернопільська
 8. Херсонська
 9. Хмельницька
 10. Черкаська
 11. Чернігівська області
 12. місто Київ
 13. Житомирська
 14. Сумська
 15. Луганська
 16. Харківська
 17. Чернівецька
 18. Миколаївська
 19. Волинська
 20. Львівська
 21. Івано-Франківська
 22. Дніпропетровська
 23. Одеська
 24. Полтавська
 25. Київська

ВОЛНА 2021 та діяльність спільноти ЛВНІ

 • Локдаун, під час якого ВОЛНА продовжила надавати правову допомогу ЛВНІ, проводити інформаційні заняття для ініціативних груп, а також безпосередньо супроводжувати людей з наркозалежністю до участі у програмах ПТАО.
 • Розбудова та укріплення партнерської мережі. Тільки у січні 2021 року ми підписали 4 меморандуми та дві угоди про співпрацю з регіональними центрами громадського здоров’я та неурядовими організаціями, що надають якісні сервісні послуги. На сьогодні є певні домовленості про те, що лідери спільноти ЛВНІ будуть залучатися для роботи на виконання державних замовлень з профілактики ВІЛ/ТБ серед ЛВНІ
 • БО БФ ВОЛНА відвідала з дружніми візитами 3 регіони- Полтавський, Харківський та Одеські. Під час візитів проведені зустрічі з лідерами спільноти, організаціями «Парус», «Меридіан», «Шлях до дому». Під час візитів також прийняли участь у прес-конференціях щодо неправомірних дій поліції відносно програм ПТАО, обговорили та спланували спільні дії щодо розбудови нових сервісів і роботи у них представників ЛВНІ
 • БО БФ ВОЛНА протягом січня 2021 року підготувала та надала пропозиції щодо плану роботи на 2021 рік Національної Ради протидії ТБ/ВІЛ, а також пропозиції щодо Робочої групи з координації виконання Стратегії з комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики і лікування ВІЛ та туберкульозу на 2019 – 2030 роки та Стратегічного плану із комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики та лікування ВІЛ та туберкульозу на 2019 – 2022 роки
 • ВОЛНА, як представник спільноти ЛВНІ, прийняла участь у засіданні Національної ради з ТБ/ВІЛ. На засіданні під головуванням міністра охорони здоров’я Максима Степанова ми заслухали звіти основних реципієнтів ГФ і радіємо, що Україна має високу оцінку щодо виконання стратегічних завдань. Ми також змогли наголосити на питаннях, якими стурбована спільнота ЛВНІ, а саме:
 • Впровадження програм ПТАО та введення додаткових моніторингових позицій щодо якості препаратів.
 • Зміна нормативних документів та наказів у контексті прийняття стратегії щодо наркотиків 2021-2030 рік, де спільнота приймає активну участь у відстоюванні саме людської гідності та прав людини, а також збільшення граничних норм у Наказі 188.
 • Головними подіями січня були не тільки проведення Національної Ради з протидії ТБ/ВІЛ а також і прийняття довгоочікуваних стандартів та наказів в розробці яких безпосередньо приймала участь спільнота:
 • Прийнято у новітній редакції наказ№200 де саме пропозиція ЛВНІ про зменшення терміну для самостійного прийому увійшла у редакцію.
 • Наказ№677 міністерства соціальної політики « про затвердження Державного стандарту соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин»
 • Наказ №2555 про затвердження стандартів медичної допомоги «Психічні та поведінкові розлади в наслідок вживання опіоїдів»

 ВОЛНА 2021 та діяльність спільноти ЛВНІ

Додаткові активності ВОЛНА:

 • Забезпечено при підтримки Фонду Відродження лікарів які надають послуги ЛВНІ у м.Київ тестами на КОВИД та засобами медичного призначення
 • Забезпечено при підтримці Мережа 100 відсотків життя засобами індивідуального захисту та дезінфекторами ЛВНІ у регіонах.
 • Ми дякуємо партнерам, активістам і наголошуємо на тому що саме «Нічого для нас без нас», а також, що далі буде!

ВОЛНА 2021 та діяльність спільноти ЛВНІ

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені