2021 рік зустрів нас досить жвавими діями та новинами а саме:
Підтримано проект БО БФ ВОЛНА на 2021 рік. Сутність проекту - це укріплення потенціалу спільноти ЛВНІ у процесах надання правової допомоги та розбудові адвокаційного потенціалу. Ми запланували практичну підтримку спільноти у наступних областях та містах:
Вінницька
Донецька (Маріуполь)
Закарпатська
Запорізька
Кривий-ріг
Рівненська
Тернопільська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернігівська області
місто Київ
Житомирська
Сумська
Луганська
Харківська
Чернівецька
Миколаївська
Волинська
Львівська
Івано-Франківська
Дніпропетровська
Одеська
Полтавська
Київська
Локдаун, під час якого ВОЛНА продовжила надавати правову допомогу ЛВНІ, проводити інформаційні заняття для ініціативних груп, а також безпосередньо супроводжувати людей з наркозалежністю до участі у програмах ПТАО.
Розбудова та укріплення партнерської мережі. Тільки у січні 2021 року ми підписали 4 меморандуми та дві угоди про співпрацю з регіональними центрами громадського здоров’я та неурядовими організаціями, що надають якісні сервісні послуги. На сьогодні є певні домовленості про те, що лідери спільноти ЛВНІ будуть залучатися для роботи на виконання державних замовлень з профілактики ВІЛ/ТБ серед ЛВНІ
БО БФ ВОЛНА відвідала з дружніми візитами 3 регіони- Полтавський, Харківський та Одеські. Під час візитів проведені зустрічі з лідерами спільноти, організаціями «Парус», «Меридіан», «Шлях до дому». Під час візитів також прийняли участь у прес-конференціях щодо неправомірних дій поліції відносно програм ПТАО, обговорили та спланували спільні дії щодо розбудови нових сервісів і роботи у них представників ЛВНІ
БО БФ ВОЛНА протягом січня 2021 року підготувала та надала пропозиції щодо плану роботи на 2021 рік Національної Ради протидії ТБ/ВІЛ, а також пропозиції щодо Робочої групи з координації виконання Стратегії з комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики і лікування ВІЛ та туберкульозу на 2019 – 2030 роки та Стратегічного плану із комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики та лікування ВІЛ та туберкульозу на 2019 – 2022 роки
ВОЛНА, як представник спільноти ЛВНІ, прийняла участь у засіданні Національної ради з ТБ/ВІЛ. На засіданні під головуванням міністра охорони здоров’я Максима Степанова ми заслухали звіти основних реципієнтів ГФ і радіємо, що Україна має високу оцінку щодо виконання стратегічних завдань. Ми також змогли наголосити на питаннях, якими стурбована спільнота ЛВНІ, а саме:
Впровадження програм ПТАО та введення додаткових моніторингових позицій щодо якості препаратів.
Зміна нормативних документів та наказів у контексті прийняття стратегії щодо наркотиків 2021-2030 рік, де спільнота приймає активну участь у відстоюванні саме людської гідності та прав людини, а також збільшення граничних норм у Наказі 188.
Головними подіями січня були не тільки проведення Національної Ради з протидії ТБ/ВІЛ а також і прийняття довгоочікуваних стандартів та наказів в розробці яких безпосередньо приймала участь спільнота:
Прийнято у новітній редакції наказ№200 де саме пропозиція ЛВНІ про зменшення терміну для самостійного прийому увійшла у редакцію.
Наказ№677 міністерства соціальної політики « про затвердження Державного стандарту соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин»
Наказ №2555 про затвердження стандартів медичної допомоги «Психічні та поведінкові розлади в наслідок вживання опіоїдів»
Додаткові активності ВОЛНА:
Забезпечено при підтримки Фонду Відродження лікарів які надають послуги ЛВНІ у м.Київ тестами на КОВИД та засобами медичного призначення
Забезпечено при підтримці Мережа 100 відсотків життя засобами індивідуального захисту та дезінфекторами ЛВНІ у регіонах.
Ми дякуємо партнерам, активістам і наголошуємо на тому що саме «Нічого для нас без нас», а також, що далі буде!