В Обласному тубдиспансері Дніпра закрили відремонтований раніше кабінет ЗПТ

06.03.2023
В Обласному тубдиспансері Дніпра закрили відремонтований раніше кабінет ЗПТ, який обслуговував понад 90 клієнтів!
 
У січні 2023 року паціентам ПТАО, які проходили лікування у закладі, повідомили, що вони мають обрати: або відмовитись від ПТАО та продовжити лікування ТБ, або продовжувати приймати замісну терапію в іншому закладі.
 
Ще рік тому згідно Державної стратегії по розширенню ПТАО на обладнання та ремонт цього кабінету Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністью та Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health виділили близько 5 тисяч доларів. За ці кошти кабінет перенесли з активної зони ТБ в чисту, відремонтували, встановили сейф для зберігання ліків, обладнали сигналізацією, гратами та металевими дверима згідно стандартів, закупили нові меблі.
 
Однак, це не вберегло кабінет від закриття.
 
Зараз виникла дуже критична ситуація стосовно безперервності лікування учасників ПТАО. Кожен раз, коли людина потрапляє у даний заклад, їй доводиться проходити дуже складну процедуру відстоювання своїх прав. Щоразу доводиться звертатися до начмедів обласного наркологічного та обласного протитуберкульозного диспансерів, писати запити в ДОЗ, звертатися до фахівців ЦГЗ. Дякую Ірині Іванчук з Центр громадського здоров’я України Начальниці медичного центру лікування залежностей Ларисі Дорохіній, Світлані Родік, Громадська організація "Синергія душ", що не залишаєте представників спільноти ЛЖН наодинці зі своїми проблемами. З початку січня я фіксував скарги на Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ від імені паціентів: дві людини так і не отримали ліки, їх змусили написати заяву на вихід з програми. Зараз у нас там знаходяться ще 2 пацієнта і забезпечити їх препаратами вийшло лише завдяки злагодженим діям багатьох людей. Але так не має далі тривати. Питання відновлення роботи кабінету досі нагальне!", - говорить консультант з регіонального розвитку БО «ВОЛНа» у Дніпропетровській області Руслан Воєводов.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені