Відбулася перформанс-акція «ГАЙКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРКОПОЛІТИКИ»

27.06.2021
В Києві й по всій Україні відбулася перформанс-акція «ГАЙКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРКОПОЛІТИКИ». Така назва була обрана для щорічного заходу в рамках Глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish)
Учасниками акції стали люди, які вживають наркотики, громадські діячі та правозахисники. Щоб привернути увагу високопосадовців та суспільства до чинної репресивної наркополітики та проблем, з якими щодня стикаються сотні тисяч наркоспоживачів в Україні, була влаштована імпровізована вистава.
Акція була зосереджена довкола питання щодо Національної Стратегії з наркотиків до 2030р., яка буде прийнята найближчими тижнями. Саме цей документ на найближчі десять років визначить, яким буде життя людей з залежністю, тих, хто вживає наркотичні речовини з рекреаційною метою, їх рідних та суспільства в цілому.
Активісти традиційно звернулися до влади з вимогою декриміналізувати людей, які вживають наркотики, змістивши фокус в роботі правоохоронної системи зі споживачів на протидію організованому наркобізнесу.
Сьогодні понад 60% засуджених за зберігання наркотиків для власного вживання отримують кримінальне покарання за те, що у більшості цивілізованих країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням. Це демонструє невиконання державою міжнародних зобов’язань щодо змін у наркополітиці та декриміналізації (рекомендації ООН щодо забезпечення декриміналізації), і суттєво підвищує рівень «наркокорупції» серед правоохоронців, збільшує ризики загострення епідемій ВІЛ-інфекції та вірусного гепатиту С.
У своїх виступах вони звернули увагу також на законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей кримінальної відповідальності осіб, які вчиняють правопорушення у зв’язку із наявністю залежності від наркотичних та інших психоактивних речовин, а також організації реабілітації таких осіб», який пропонує фінансувати коштом держави примусову реабілітацію, абсолютна неефективність якої давно доведена. Крім того, вказана законотворча ініціатива ще більше зміщує фокус роботи правоохоронних органів з крупних наркоторгівців на споживачів наркотиків та містить цілий ряд антиконституційних норм.
«Такі законопроекти суперечать міжнародним зобов’язанням, які взяла на себе наша держава. Ми дуже сподіваємося, що завдяки розголосу в суспільстві, пролобіювати інтереси приватних реабілітаційних центрів – не вдасться. Ми закликаємо міжнародні та українські громадські організації, депутатів зробити все можливе, щоб цей законопроєкт не став законом», - заявив під час акції директор БО БФ «ВОЛНА» Oleg Dymaretsky.
Відповідні акції проходять також в інших містах України.
Організатори акції - Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА» за участі та підтримки Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю, Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health, Міжнародного Консорціуму з Наркополітики (IDPC), «100% життя» - Мережа ЛЖВ, ГО Клуб Еней, БО «Меридіан», Европейської групи з лікування СНІДу European AIDS Treatment Group у партнерстві з ініціативними групами людей з наркозалежністю з 25 регіонів України, та іншими міжнародними та українськими неурядовими, правозахисними організаціями, що працюють у сфері адвокації прав людей, які вживають наркотики.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені