Спільний реєстр пацієнтів та сподівання на міжвідомчу взаємодію: новини з Харкова

22.02.2021

18 лютого 2021 року відбулося засідання робочої групи моніторингу та оцінки при Обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Розглянули питання оновлення положення та регламенту, чинного складу ради, обговорили погодження проєкту Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між ОР з протидії ВІЛ та ТБ, Харківською ОДА та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Висловили пропозиції до проєкту плану роботи ради на рік та до порядку денного засідання, яке відбудеться в березні. Також увага була приділена питанню епідситуації щодо ВІЛ, ТБ, ЗПТ. Крім того, були представлені нові члени ОР з ВІЛ та ТБ.

Президент БО "ХБФ "Парус" Ключарьов Костянтин висвітлив ситуацію з порушенням прав наркозалежних людей щодо доступу до лікування ЗПТ.

Враховуючи рішення Національної ради з питань протидії ТБ та ВІЛ щодо того, щоб звернути увагу МВС та Національної поліції на неприпустимість перешкоджання роботі програм ЗПТ та на порушення прав доступу до лікування пацієнтів ЗПТ, які відбулися в Харківському регіоні, членами робочої групи запропоновано дане питання розглянути на засіданні ОР з ВІЛ та ТБ, запросивши начальника ГУНП в Харківській області для висвітлення даної теми та подальшої міжсекторальної взаємодії в реалізації програм ЗПТ, як компоненту зменшення шкоди стосовно ВІЛ, ТБ, вірусних гепатитів.

За результатами коментарів та пропозицій членів робочої групи щодо впровадження замісної терапії в закладах охорони здоров’я різних форм власності, враховуючи внесення змін до наказу МОЗ України №200, вирішено створити робочу групу для опрацювання питань впровадження відповідних змін, в тому числі щодо уникнення перетину пацієнтів програми ЗПТ.

Обговорювалося також питання щодо внесення доповнень до Комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2021 – 2022 роки. Для подальшої процедури розгляду на засіданні ОР з ВІЛ та ТБ, членам робочої групи запропоновано викласти перелік актуальних напрямів, що потребують включення до програми.

Нових членів координаційної ради представила секретар Олена Овчиннікова. Ними стали Отець Ігор Маяк, старший вiйськовий капелан Харкiвської єпархiї ПЦУ, капелан Харкiвського вiйськового госпiталю, кандидат вiд партiї Европейська Солiдарнiсть в облраду, Василь Маліков, представник ЛГБТ-спiльноти та регіональна лідерка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Наталя Карагашова.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені