У Бучанській виправній колонії (№85) почав працювати пілотний проєкт ЗПТ

06.02.2020

 У Бучанській виправній колонії (№85) почав працювати пілотний проєкт  ЗПТ

"Нарешті це сталося! Замісну підтримувальну терапію в українських колоніях розпочато! Поки тільки Бучанська ВК85, і тільки в статусі «пілоту», але ті хто розуміють що всім партнерам довелося пройти аби досягнути цього і який супротив старої «системи» був на всіх етапах, ті точно розуміють, який революційний і важливий цей момент з точки зору системних змін і фундаменту подальшого розвитку таких програм для людей з наркозалежністю!", - заявив Антон Басено, голова правління БО БФ "ВОЛНА"

Нагадаємо, нещодавно у Бучанській виправній колонії (№85) почав працювати пілотний проєкт, який передбачає отримання наркозалежними відповідного лікування за рахунок держави. Про це в інтерв’ю «Факти» повідомив заступник Міністра юстиції України Віталій Василик. Зокрема, в установі працює спеціальна аптека, в якій можна отримати потрібні препарати.

«У цій аптеці встановлено камери відеоспостереження для унеможливлення зловживань», – додав заступник Міністра.

Віталій Василик наголосив, що Міністерство продовжить вирішувати проблемні питання, які накопичились у пенітенціарній системі. Це стосується як покращення умов тримання під вартою, так і відновлення чіткої вертикалі влади в установах. Для розвитку інфраструктури планується, між іншим, використати ті ресурси, які є у розпорядженні Міністерства юстиції. Насамперед це стосується продажу будівель, які знаходяться у самому центрі столиці і які можуть бути привабливими для інвесторів.

«Деяким таким будівлям по кілька століть. Це ще і пам’ятники архітектури. Тюрми не повинні знаходитися в будинках-музеях. Грошей на нову інфраструктуру нам не дають. Тому ми змушені використовувати ті ресурси, які у нас є. Будинки, в яких знаходяться слідчі ізолятори, належать Міністерству юстиції. Ми б хотіли їх продати, а на ці гроші побудувати нові СІЗО вже за межами міста. Адже якщо в’язниця знаходиться в центрі міста, це ж, крім усього іншого, і небезпечно для жителів», – пояснив заступник Міністра.

 

Також він зупинився на перспективах відкриття приватних СІЗО, які будуть приносити кошти у бюджет та забезпечувати тимчасово ув’язнених нормальними умовами.

«В приватних СІЗО чекатимуть рішення суду громадяни, які скоїли нетяжкий злочин або злочин з необережності. І я вважаю, що це правильно. Адже якщо така людина потрапляє в «мавпятник», він стає джерелом доходу як для криміналітету, так і для адміністрації слідчого ізолятора або ізолятора тимчасового тримання, які, кажучи по-простому, торгують камерами», – зазначив Віталій Василик.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені