Тема легалізації медичного канабісу в Україні сьогодні є особливо актуальною

13.07.2021
Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА» упродовж останніх років планомірно та наполегливо відстоює позицію щодо легалізації медичного канабісу в Україні. Сьогодні, коли в Верховній Раді точаться дебати щодо прийняття в першому читанні проєкту закону № 5596 про регулювання обігу медичного канабісу, ми ще раз висловлюємо свою позицію: “Вимагаємо невідкладних заходів щодо зміни репресивної наркополітики, що не лише криміналізує ЛЖН, але й обмежує доступ важкохворих людей до ефективного знеболювального та лікування, в тому числі й медичного канабісу. Сподіваємося, що сьогодні країна скористається можливістю все змінити та стати прогресивною у турботі про своїх громадян!”, - заявив Олег Димарецький, директор БО БФ “ВОЛНА».
В тому, що актуальна для багатьох українців тема з легалізації медичного канабісу сьогодні піднімається на найвищому державному рівні, є безперечно правильним кроком, тим не менш, звертаємо увагу на те, що існує загроза нівелювання цього процесу. Річ у тім, що в Україні вже й так узаконено медичний канабіс. Постанову, якою узаконено медичний канабіс (№324), ще у квітні підписав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Нагадаємо, що згідно з документом можна офіційно купувати лікарські препарати, створені на основі речовин - Набіксімолс, Набілон та Дронабінол, йдеться на сайті уряду.
«Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, що імітує дію ТГК) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів», - йдеться в постанові Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 324.
Незважаючі на такі «поступки», препарати й надалі полишаються недоступними для більшості пацієнтів, які його потребують. Річ у тім, що це штучні ліки, які не виробляються у нас і коштують шалені гроші. Згідно з інформацією telegraf.com.ua ціна Набілона, він же Cesamet латиницею, становить понад 2 тис. долларів (приблизно 57 тис. грн.)
Крім того, існує серйозне припущення, що навіть якщо законопроєкт буде схвалено в першому читанні, надалі процес виробництва медичного канабісу може бути монополізовано однією з наявних впливових груп можновладців, які будуть зацікавлені в утриманні цін на препарат, що аж ніяк не сприятиме тому, щоб необхідні ліки стали доступними для широкого загалу тих, хто їх потребує.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені