Схвалено законопроєкт, який допоможе врегулювати, в тому числі й діяльність реабілітаційних центрів

09.09.2021

Схвалено законопроєкт, який допоможе врегулювати, в тому числі й діяльність реабілітаційних центрів. Нарешті з’явилася можливість розв'язати проблему, на яку представники БО БФ «ВОЛНА» звертали увагу вже не один рік – це порушення прав людини в установах, які називають себе реабілітаційними центрами, а фактично є приватними в’язницями.

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності у сфері надання соціальних послуг».

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», надавачі соціальних послуг повинні відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, встановленим Урядом, та бути включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

За результатами перевірок обладміністраціями та Київською міською держадміністрацією діяльності надавачів соціальних послуг, було виявлено, що вони не надають інформації про свою діяльність для включення їх до Реєстру надавачів соціальних послуг і працюють з порушенням вимог чинного законодавства. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

«Документ має запобігти виникненню ситуацій, коли заклади з надання соціальних послуг не виконують своє призначення та становлять загрозу для людей, як, наприклад, пожежа у будинку для літніх людей в Харкові. На сьогодні не визначено механізму контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері надання соціальних послуг. Тому Уряд пропонує запровадити штрафи, розмір яких коливатиметься залежно від порушень: від десяти до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 11,4 тис. грн до 2,3 млн грн)», – наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Тут варто відзначити, що фахівці БО БФ «ВОЛНА» разом з партнерськими організаціями вже неодноразово звертали увагу на те, що в Україні існують так звані соціальні заклади, в яких порушуються права людини. Зусиллями фахівцями організації та активістів був проведений моніторинг діючих реабілітаційних центрів в Україні та створена інтерактивна мапа закладів, які надають якісні соціальні послуги (див тут).

«Ми, як об’єднання людей, які живуть з наркозалежністю, наголошуємо на необхідності якісних соціальних послуг. Сьогодні по всій Україні вже працює ряд закладів, які надають послуги на високому професійному рівні, тому ми сподіваємось, що нова законодавча ініціатива допоможе діяльності тих установ, які сумлінно виконують необхідну для суспільства роботу, та допоможе уникнути зловживань та порушень прав людини з боку недобропорядних ділків», - прокоментував Олег Димарецький, директор БО БФ «ВОЛНА».

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені