Флешмоб "Воюю за свої права"

25.06.2022

Поруч з вами щодня за Україну боремося ми - ті, кого ви здебільшого не помічаєте. Ми - люди з наркозалежністю та ті, хто вживає наркотики. 

Поки нас називають “наркоманами”, поки в наш бік дивляться з неповагою, поки нам все ще страшно сказати в голос про свій діагноз, ми наближаємо перемогу України. Ми стоїмо поруч з вами, задля нашого спільного майбутнього. Щодня ми виборюємо своє право жити в європейській державі, вільній від стигми та дискримінації. Ми віримо, що у мирній Україні нам, як і мільйонам різних людей, знайдеться своє місце. Бо не діагноз має визначати ставлення до людини.

Саме тому сьогодні, до Міжнародного дня захисту жертв тортур у рамках глобальної кампанії «Support. Don't punish» (“Підтримати. Не карати”), ми знайомимо вас з тими, хто воює не лише за свободу України, а й за свої права.

Ми наголошуємо на тому, що настав час для змін: змін до підходів у наркополітиці, які повинні бути засновані на толерантному ставленні, правах та декриміналізації!

Ми закликаємо: підтримайте нас, не карайте!

 

 

 

Ілюстрації: Марія Микитенко

 Довідково: Глобальна кампанія «Support. Don't punish» (Підтримати. Не карати) - ініціатива на підтримку політики зменшення шкоди, яка надає пріоритет громадському здоров’ю та правам людини. Кампанія прагне посилити мобілізаційну спроможність громад, які постраждали від «війни з наркотиками», та їхніх союзників, відкрити діалог з політиками та підвищити обізнаність громадськості. Щороку 26 червня відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом. Історично ця дата використовувалася урядами, щоб продемонструвати свої «досягнення» контролю над наркотиками. Глобальний флешмоб спрямований на те, щоб повернути та змінити наратив цього дня. Щороку все більше активістів у десятках міст по всьому світу приєднуються до цього унікального прояву сили для реформ та зменшення шкоди.

 

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені