Сила спільноти: допомогли повернути людині зір

14.04.2021
Так сталося і з одним з учасників програми ЗПТ в Луганській області. У 2015 році він опинився на непідконтрольній Україні території, де програма замісної терапії припинила своє існування. Багато дилерів, діяльність яких «не помічали» співробітники Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків, опинилися на «підвалах» та в «ямах» або виїхали. Щоб уникнути абстиненції багато наркозалежних, у тому числі цей хлопець, перейшли на вживання дезоморфіну. Його ще називають «крокодилом» через невтішну статистику з ампутації кінцівок. Але, крім цього, червоний фосфор (надзвичайно токсична речовина) може впливати на зір, і, як виявилося, навіть через деякий час.
 
«Хлопець переїхав на підконтрольну Україні територію, я допоміг йому знайти житло, стати учасником програми замісної терапії, він оформив інвалідність (координація рухів постраждала). Здається його життя стало налагоджуватися – як різко став погіршуватися зір і людина перестала бачити. Як це, бути сліпим інвалідом без підтримки родичів у чужому місті, можна уявити. Але були люди, які, попри те, що самі були у важкій ситуації – допомогли хлопцю. Родичі парубка переслали йому 10 000 гривень, але цих грошей не вистачало (в клініці озвучили вартість діагностики, кришталика ока та операції – 15 000). Тут до справи долучилися небайдужі пацієнти з сайту, де хлопець отримував препарат. Вони зібрали необхідну суму. Але була ще одна проблема – супроводжувати людину в інше місто на лікування. Саме з нею до мене звернулася ініціативна група «ВОЛНА- Схід» в м. Рубіжне. Скажу, що спільними зусиллям ми допомогли хлопцю повернути зір. Я особисто проконтролював, щоб перебування в міській лікарні було безплатним, а в клініці зробили знижку на кришталик, тому що хлопець – ВПО.
Може це й не супердосягнення, але крокуючи до амбіційних та, безумовно, необхідних для спільноти цілей, треба допомагати тим нашим братам та сестрам, які не можуть допомогти собі власними силами», - переконаний Олексій Квітковський, регіональний представник БО БФ «ВОЛНА» в Луганській області.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені