Розпочинаємо координацію процесу переобрання представників спільноти в Нацраді з питань ВІЛ/ТБ

17.05.2023
Шановна спільното!
Ось і добігає кінця трирічний термін Олега Димарецького та Антона Басенко як ваших представників у Національній раді з питань ВІЛ/ТБ!
 
Маємо проінформувати вас, що згідно з положенням Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі - Нацрада), та згідно з листом МОЗ України від 27.02.2020 щодо проведення планової ротації, до 30 червня 2023 року має бути проведено вибори або продовження повноважень (перевибори) представників від спільноти людей, які вживають наркотики у складі Нацради.
 
Наразі вашим представником в Нацраді, завдяки прозорим виборам спільноти, які пройшли в 2017 та 2020 роках (переобрання на другий термін), є Антон Басенко. Його альтернат (заступник) - Олег Димарецький.
 
Хочемо нагадати, що задля запобігання нездоровій «конкуренції», формування спільної позиції та забезпечення проведення перших інклюзивних, єдиних та, певно, найважливіших в історії спільноти людей, які вживають наркотики (ЛВН)/людей, які живуть з наркозалежністю (ЛЖН) України виборів, 20 січня 2017 року в Києві під час особистої зустрічі лідерів спільноти зі всієї України було підписано Меморандум про об’єднання спільноти, який став тим фундаментом, на базі якого 30 серпня 2017 як перша в Україні національна мережа спільноти людей, які вживають наркотики/людей, які живуть з наркозалежністю була офіційно зареєстрована благодійна організація «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНа)».
 
Сьогодні ВОЛНа об’єднує 1500 асоційованих членів та 38 організацій/самоорганізацій, які представляють інтереси та захищають права ЛВН/ЛЖН у своїх регіонах, або надають послуги людям з наркозалежністю в Україні, та представляє українську спільноту на всіх рівнях від місцевого до міжнародного.
 
За час представлення інтересів спільноти у складі Нацради та її Комітетів, наші представники спромоглися:
  • внести зміни до Типового Регламенту та Примірного Положення обласних та місцевих координаційних рад, тим самим забезпечивши стратегічну можливість входження для всіх КГ і допомогли ввести представників ЛВН/ЛЖН щонайменше в 24 регіонах і м. Київ;
  • ініціювати розширення представницького складу ключових груп в самій Нацраді, а саме спільноти колишніх засуджених
  • сенситизували необхідність декриміналізації ЛВН/ЛЖН, створивши за підписом віце-прем’єр міністра України «Робочу Групу з декриміналізації ЛВН»;
  • успішно внести свої пропозиції в створення Плану розвитку ЗПТ в Україні на 2019-2023 роки, Плану подолання правових бар’єрів щодо ВІЛ/ТБ та Нацстратегії щодо ВІЛ/ТБ/Вірусних гепатитів через внесення цілі в 40% від оціночної кількості людей, які вживають опіоїдні наркотики на ЗПТ до 2030 року;
  • ініціювати перевірку якості препаратів ЗПТ, на підставі результатів якої домоглися зміни виробника-переможця на тендері на більш якісного, хоча б по одному з двох препаратів ЗПТ.
 
Ми зробили ще багато чого, але головне, впродовж понад 5 років вели активну комунікацію зі спільнотою, формуючи порядок денний з урахуванням актуальних проблем, висвітлюючи рішення та загалом роблячи роботу Нацради близькою і більш зрозумілою спільноті.
 
Необхідно підкреслити, що до організації виборів залучено і Національну мережу жінок, які вживають наркотики - Благодійну Організацію «Всеукраїнське Об’єднання Наркозалежних Жінок ВОНА» (ВОНА).
 
На сьогодні БО ВОНА є національною мережею жінок, яка створює ефективне представництво інтересів спільноти та фактично організовує правовий захист жінок, які вживають наркотики.
 
У 2021 році за підтримки Міжнародної мережі людей, які вживають наркотики (INPUD), Глобального Фонду та Національних Експертів, за широкого обговорення зі спільнотою ЛВН України, було розроблено оновлений порядок виборів представників та представниць ЛВН до координаційних механізмів із відповіді на поширення ВІЛ.
 
У 2021 році дві Національні мережі ЛВН підписали меморандум щодо організації виборів та роботи у Координаційному Механізмі Країни (КМК), функції якого в Україні покладені на Національну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (Нацрада).
 
Таким чином, даним листом ВОЛНа засвідчує, що бере на себе координацію процесу планової ротації (переобрання) представників в Нацраді на період 2023-2026 років та оголошує старт процесу, а саме, збір пропозицій кандидатів/-ок від самоорганізацій спільноти ЛВН, лідерів Ініціативних Груп ЛВН і окремих представників/представниць спільноти.
 
Міністерство охорони здоров'я України
Центр громадського здоров’я України
Ресурсний центр "Твій дім"
Ресурсний центр ГО "ВОЛНА-Захід"
Ресурсний центр БО ВОЛНа "Схід"
Ресурсний центр БО ВОЛНа "Південь"
БФРЦН "Захід Шанс"
Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ
Всеукраїнське об'єднання наркозалежних жінок ВОНА
«100% життя» - Мережа ЛЖВ
Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені