ІV Національний Форум людей, які живуть з наркозалежністю України

28.11.2020

 25-27 листопада ми, члени Всеукраїнського об'єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА», члени ЄСЛУН України та країн регіону ВЄЦА, представники спільноти ЛЖН з різних регіонів України зібрались у Києві для проведення IV Форуму людей, які вживають наркотики і живуть з наркозалежністю.

У зв'язку з карантином, пов'язаним з епідемією COVID-19, ми були обмежені у кількості запрошених учасників Форуму, але при цьому всі три дні велась онлайн-трансляція і спілкування представників спільноти з партнерськими організаціями ключових спільнот, представниками Міністерства охорони здоров'я і Центру громадського здоров'я, міжнародними організаціями ЮНОДС, МБФ “Альянс громадського здоров'я” та ВБО “Мережа 100% життя”

 Перший день Форуму був присвячений розвитку і партнерству. Нашими спікерами в онлайн режимі були партнери з міжнародних і національних організацій, організацій ключових спільнот і державних структур, донорські організації.

У перший день ми підвели підсумок трьох років своєї роботи: на фоні розвитку і підтримки спільноти в регіонах, адвокації послуг і доступності до них, вдалося відкрити нові сервіси, зробити експертизу в рамках досліджень МУСС, IBBS; окрему увагу приділили проблемам відсутності базових потреб, браку ресурсів і розширенню гарантованих послуг.

 Другий день був присвячений стратегічному планування «ВОЛНИ», завдяки експертам і тренерам вдалося провести якісний аналіз стратегії 2018-2020, визначити візію та стратегічні напрями на наступні 5 років (2021-2025 рр).

Ми провели загальні збори, на якому Правління, у особі Голови правління Антона Басенко, відзвітувало перед загальними зборами за головні досягнення за 2020 року - звіт прийнятий, важливо, що люди розуміють завдання і визначили/прийняли зміни до Статуту організації; також ми прийняли в дійсні члени ще 7 осіб.

 Третій день також був присвячений розробці стратегії спільноти людей з наркозалежністю в Україні, експертка Анна Шевченко сфокусувала оцінку, пріоритет стратегічних завдань з аналітичними рекомендаціями на 2021-2025 роки, за що ми їй дуже вдячні.

 Після цього ми розробили і прийняли резолюцію і підвели підсумки IV Форуму людей, які вживають наркотики. У документі ми звертаємо увагу усіх зацікавлених сторін на факти і фокуси зміни політики, декриміналізації з чіткими орієнтирами і попередженням про наслідки, які однозначно будуть, якщо не працювати над пунктами, зазначеними в документі.

  Всі ці три дні ми дуже напружено працювали і показали, що незважаючи на виклики - ми живемо, працюємо, розвиваємося і шукаємо нові форми комунікації зі спіьнотою, методи залучення активістів спільноти в регіонах до участі у житті громади та представництва інтересів ЛЖН в органах влади.

 "ВОЛНА" показала креативний підхід в подоланні нових бар'єрів і викликів. Форум пройшов за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров'я та технічної підтримки БО Мережа 100 відсотків життя.

 

 

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені