ПРЕС-АНОНС

22.06.2021

Контактна особа:Валерій Яремчук,PRБО БФ «ВОЛНА» Тел.: 0674401590

                                

ПРЕС-АНОНС

Всеукраїнської акції «ГАЙКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРКОПОЛІТИКИ»

 

25 червня 2021 об 11.00 в Києві на Європейській площівідбудеться перформанс-акція «ГАЙКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРКОПОЛІТИКИ». Така назва була обрана для щорічного заходу в рамках Глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish)

Паралельно 25 червня 2021 об 11.00 в прес-центрі УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбуватиметься прес-конференція, зосереджена довкола питання наркополітики в Україні.

Планується, що в прес-конференції візьмуть участь:

-        Антон Басенко, представник спільноти людей які вживають наркотики в Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України, програмний менеджер Європейської групи з лікування СНІДу

-        Горяченко Руслан, начальни Управління дотримання прав людини Національної поліції України (УДПЛ НПУ)

-        Олег Димарецький, директор Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА»

-        Жаннат Космухамедова, керівниця Регіонального офісу УНЗ ООН у Східній Європі

-        Тетяна Лебедь, директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

-        Шерембей Дмитро, Голова Координаційної ради БО «100% Життя»

 

Учасниками акціїбудуть люди, які вживають наркотики, громадські діячі та правозахисники. Щоб привернути увагу високопосадовців та суспільства до чинної репресивної наркополітики та проблем, з якими щодня стикаються сотні тисяч наркоспоживачів в Україні, буде влаштована імпровізована вистава.

Акція буде зосереджена довкола питання щодо Національної Стратегії з наркотиків до 2030р., яка буде прийнята найближчими тижнями. Саме цей документ на найближчі десять років визначить, яким буде життя людей з залежністю, тих, хто вживає наркотичні речовини з рекреаційною метою, їх рідних та суспільства в цілому.

Активісти традиційно звернуться до влади з вимогою декриміналізувати людей, які вживають наркотики, змістивши фокус в роботі правоохоронної системи зі споживачів на протидію організованому наркобізнесу. Сьогодні понад 60% засуджених за зберігання наркотиків для власного вживання отримують кримінальне покарання за те, що у більшості цивілізованих країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням. Це демонструє невиконання державою міжнародних зобов’язань щодо змін у наркополітиці та декриміналізації (рекомендації ООН щодо забезпечення декриміналізації), і суттєво підвищує рівень «наркокорупції» серед правоохоронців, збільшує ризики загострення епідемій ВІЛ-інфекції та вірусного гепатиту С.

Відповідні акції пройдуть також в інших містах України.

 

26 червня десятки тисяч людей у понад 100 країнах світу виходять на вулиці своїх міст в рамках глобальної міжнародної адвокаційної кампанії «Support. Don’t Punish» («Підтримати. Не карати»), спрямованої на гуманізацію репресивної політики щодо наркотиків.

В Україні акція проходить вже у дев’яте.

Організатори акції - Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА» за участі та підтримки Міжнародного Консорціуму з Наркополітики (IDPC), БО «Мережа 100% життя», ГО "Клуб "Еней", БО «Меридіан», ЄСЛУН у партнерстві з ініціативними групами людей з наркозалежністю з 25 регіонів України та Всеукраїнським об’єднанням наркозалежних жінок «ВОНА» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» й іншими неурядовими, правозахисними організаціями, що працюють у сфері адвокації прав людей, які вживають наркотики.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені