Правозахисна Акція «Поліцейська абстиненція»

03.02.2021
2 лютого у Києві пройшла правозахисна Акція «Поліцейська абстиненція».
Ще наприкінці 2020 року у МВС заявили про безпринципну боротьбу з розповсюджувачами наркотиків. Вуличні наркотики – це не лише трагедія окремих родин – це масова епідемія в Україні, поруч з якою - розповсюдження ВІЛ-інфекції, гепатитів, туберкульозу, смерті від передозування, зростання кримінальних злочинів. Ми, організації громадянського суспільства, які опікуються правами людей, що вживають наркотики та живуть з наркозалежністю, повідомляємо, що виконавці наказів дуже швидко змістили акценти, й замість полювання на наркоділерів, почали полювання на звичайних людей. Заради показників та особистого збагачення силові структури почали полювати на хворих на наркотичну залежність та офіційні клініки замісної терапії, які працюють у відповідності до державної програми.
При цьому в Україні існує законна ДЕРЖАВНА програма лікування наркозалежності, яка дозволяє хворим повертатись до соціуму – це замісна підтримувальна терапія (ЗПТ), яку надають державні та приватні, ліцензовані МОЗ, медичні заклади. ЗПТ довела ефективність у всьому світі, вона визначена як провідний спосіб лікування у країнах ЄС. прогрвама проходить виключно під наглядом лікарів та за медичними показниками, люди не отримують так званого «кайфу», але можуть жити без страждань, не повертаються з часом до вуличних наркотиків.
Протягом 2019, 2020 та на сьогоднішній день, працівниками МВС розпочата масштабна дискредитація ЗПТ ради спроб захопити контроль над цим сектором. Працівники поліції перейшли межі закону у м. Харкові, де відбулись незаконні затримання пацієнтів, яких під тиском змушували надати покази проти лікарень, зокрема щодо якості медпрепаратів та надання рецептів. Також були проведенні незаконні масштабні обшуки відразу у 7 лікарнях, де з порушенням законодавства були вилучені персональні дані всіх пацієнтів, ліки, а пацієнтам було відмовлено у наданні медичної допомоги. Такі дії засуджуються громадою та фактично сприяють поверненню наркозалежних до вуличних наркотиків, зросту попиту на так звані «закладки», розповсюдження наркоманії, ВІЛ, гепатитів.
Ми протестуємо проти тиску поліції на програми ЗПТ та дискредитацвю програми у публічному просторі, адже впевнені - ми є союзниками у боротьбі з незаконним обігом наркотиків в Україні та наркоманією. Потрібно раз та назавжди зрозуміти, що боротись потрібно не з хворими людьми, а з наркобізнесом!
На підтримку Акції по всій Україні пройшов флешмоб 
 

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені