Перший Марш наркозалежних жінок проти насильства.

10.12.2019

Помаранчевий пух, маски, вудки, кольоровий дим і 20 пар наручників – все це акція-перформанс, що відбулася 08.12.2019.
Клуб ЭнейПозитивні жінки вийшли на вулиці за безпеку наркозалежних жінок.

“Ми вважаємо, що насильству немає виправдань і закликаємо припинити замовчувати проблему. Наркозалежні жінки частіше стикаються із гендерно-обумовленим насильством – від батьків, родичів, сусідів, інтимних партнерів, у реабілітаційних центрах, від поліції. Проте вони часто бояться звертатися за допомогою до поліцейських, соціальних, медичних та інших установ через криміналізацію вживання наркотиків та шеймування у суспільстві. Часто вони не можуть знайти роботу, щоб забезпечити своє життя і не залежати від своїх партнерів, що ускладнює вихід з ситуації насилля. Вони не можуть звернутись до центрів допомоги жінкам із-за дискримінюючих положень таких установ, що не дозволяють знаходитись там наркозалежним жінкам.

Громадська організація «Клуб «Еней» вже кілька років працює над тим, аби убезпечити жінок від гендерного насильства. Ось, що говорять наші клієнтки:

“Я не знала, що коли мене закривають в квартирі - це насильство. І ще я не знала, що в мене є права»

«Раніше я не говорила про насильство, бо боялася осуду. Особливо люди засуджують жінок, які вживають наркотики, мовляв - це наша провина, якби ми не вживали наркотики нас не били б»

Наші вимоги:

· Відстоювати право на автономію над тілами наркозалежних жінок, включаючи вибір щодо вживання психоактивних речовин
· Впровадити діючі механізми профілактики і підтримки наркозалежних жінок, які зазнають насильства.
· Припинити перекручування фактів, пов'язаних з вживанням наркотиків, вагітністю, примусовими кампаніями абортів і стерилізації, відбиранням дітей
· Гендерний мейнстрім в дослідженнях і наданні послуг. Наркозалежні жінки є експертками в своєму житті і повинні брати участь в дослідженнях, плануванні, розробці, реалізації, моніторингу та оцінці будь-яких програм послуг, які їх стосуються.

Акція є частиною міжнародної кампанії 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства WHRIN (Women and Harm Reduction International Network)

Кожна жінка в Україні має право на безпечне життя!
Боротьба з наркотиками призводить до насильства над жінками.
Зупиніть боротьбу, зупиніть насильство.

Наркотики не привід для насильства!
Ні насильству над жінками!
Наркотиків вживання для насильства не виправдання!

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені