Перша Національна конференція «Мобілізація зусиль спільноти в боротьбі з туберкульозом в Україні»

15.10.2018

Перша Національна конференція «Мобілізація зусиль спільноти в боротьбі з туберкульозом в Україні»

9-10 жовтня в Києві пройшла Перша Національна конференція «Мобілізація зусиль спільноти в боротьбі з туберкульозом в Україні».

«Надзвичайно важливо, що конференція відбулася відразу після Зустрічі високого рівня з туберкульозу в Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку, яка пройшла 26 вересня. Це дозволило ще раз нагадати Уряду України про взяті на себе зобов’язання і домовитися всім зацікавленим сторонам заради об’єднання зусилль для забезпечення їх виконання», — заявив Антон Басенко, представник спільноти ЛВН в Національній раді з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Конференція об’єднала зусилля людей, яких торкнулась проблема туберкульозу і держав у боротьбі з захворюванням і наданні якісної допомоги, орієнтованої на потреби людини. Експерти обговорили кращі світові практики лікування туберкульозу, ситуацію з інфекційним контролем в Україні, хід реформи протитуберкульозної служби в Україні, впровадження пацієнт-орієнтованих моделей лікування туберкульозу, нові ліки і перспективи їх застосування в країні. Багато уваги було приділено фінансуванню протитуберкульозних програм і застосування Плану Перехода — комплексу дій по переходу від донорської допомоги до бюджетних коштів.

Представники неурядових організацій з регіонів поділилися кращим досвідом бюджетної адвокації, практиками психо-соціального супроводу хворих на туберкульоз.

«Ми дуже раді і цінуємо те, що спільнота ЛВН змогла підтримати даний захід. Варто відзначити, що спільнота ЛВІН залишається в зоні підвищеного ризику до ТБ і повністю поділяє цілі «Україна без ТБ». Разом ми зможемо! Зможемо не тільки взяти під контроль ТБ, а й реально поліпшити систему і якість послуг для діагностики та лікування людей, яких торкнулась дана проблема», — заявив Олег Димарецький, директор БО БФ»ВОЛНА »

Підсумком конференції стала резолюція, яку пацієнти направлять в Координаційну Раду по боротьбі з туберкульозом, Центр Громадського Здоров’я і всім зацікавленим сторонам.

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені