Переселенцям з Донецької та Луганської областей відмовили у прихистку в Лубнах

15.04.2022

Ввечері 14 квітня 28 переселенців, серед яких одна дитина, зіштовхнулися з безпідставною дискримінацією. Їм відмовили в ночівлі в гуртожитку попри попередню домовленістю і наявність вільних місць!

“ВОЛНА” вже вкотре організувала вивезення людей з донецької та луганської областей, залучивши до процесу значну кількість сил і ресурсів. Попередньо через гарячу лінію міської ради ми домовилися про те, що ввечері 14 квітня 28 людей зможуть залишитися на ночівлю в гуртожитку Лубенського лісотехнічного фахового коледжу.

Це було важливо не лише тому, що люди були змучені важкою і небезпечною дорогою, а й тому, що більшість з них потребує безперервного медичного супроводу. Вже зранку їх готові були прийняти місцеві медики і забезпечити життєво-необхідне лікування замісної підтримувальної терапії.
Однак, цього не сталося. Люди залишилися на вулиці! Їх навіть відмовилися погодувати!

Заступник міського голови Соболєв Олег Анатолійович у телефонній розмові зі співробітницею “ВОЛНИ” в грубій та дискримінаційній формі повідомив, що людей з психічними розладами внаслідок вживання психоактивних речовин потрібно ізолювати від суспільства, що вони не гідні того, щоб ночувати в гуртожитку та мають забиратися з Лубен. Після цього він передав слухавку людині, яка представилася членом територіальної оборони, і погрожувала всій спільноті розправою.

В надії на допомогу ми зателефонували Регіональному представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Владиславу Носенко. Однак, він висловився на підтримку заступника міського голови, відзначив нібито “неадекватність” переселенців та не став втручатися в ситуацію.

Таким чином 27 дорослих (25 з яких потребують життєво-важливого лікування) і одна дитина опинилися на вулиці в чужому для них місті перед комендантською годиною!

“Чому ви не сказали, що везете наркоманів?”, “Треба було, щоб вас прийняли під охороною, подалі від людей!”, “Вас треба ізолювати!”, “Ми будемо вас відстрілювати!”, - це точно висловлювання і поведінка, гідна місцевої влади? Це точно про відстоювання прав людей, готовність допомогти переселенцям? Це точно допомагає у виконанні прохання військових і центральної влади чимскоріше евакуюватися з зони активних бойових дій на сході України?

Представники нашої спільноти не представляли ніякої об'єктивної загрози. Відповідно, такі дії є прямою ознакою дискримінації за ознакою хвороби, порушують статтю 14 Конвенції ООН про права людини - заборона дискримінації. Також згідно з Конвенції нікого не може бути покарано без закону та суду.

Ми вимагаємо справедливого розслідування цього нелюдського випадку!

Війна - не зелений коридор для дискримінації! Війна - не причина поводитися негідно! Ми всі боремося за країну, в якій є місце кожній людині!

Закликаємо почути нас і просимо про поширення!

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені