Навчаємось, щоб ще ефективніше захищати права ЛЖН.

13.06.2021
Ми так довго цього чекали – і ось нарешті регіональні представники БО БФ «ВОЛНА» зібралися в Києві. Усі вони беруть участь у тренінгу з правових питань «Порушення прав людей, які вживають наркотики, механізми фіксації та допомога силами спільноти». Його проводить Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю.
Розпочався захід яскравими виступами.
Першим слово взяв Anton Basenko, голова правління БО БФ «ВОЛНА»: «Завдяки наполегливій роботі всіх, хто доклав зусиль для розбудови «ВОЛНА», організація перетворилася на потужний інструмент, завдяки якому ми маємо можливість ефективно захищати права та інтереси людей зі спільноти по всій Україні. Я впевнений, що досягти поставлених цілей можна лише завдяки грамотному професійному підходу до справи, тому тренінг на якому ми зібрались, стане черговою сходинкою для підвищення спроможності спільноти в царині захисту прав і подолання стигми та дискримінації».
 
В свою чергу Oleg Dymaretsky, директор БО БФ «ВОЛНА» повідомив: «Наша організація з року в рік міцнішає. Наразі, регіональні представники БО БФ «ВОЛНА» працюють у 25 регіонах України, захищають права та відстоюють інтереси людей, які живуть з наркозалежністю. Нашими силами проводяться унікальні для України дослідження, зокрема, дослідження якості медичних препаратів. Ми докладаємо усі зусилля для того, щоб головний адвокаційний принцип «Нічого для нас без нас» став звичною практикою, коли мова йде про спільноту людей, які живуть з наркозалежністю».
 
Серед запрошених гостей заходу був Полянцев Петро, фахівець «100% життя» - Мережа ЛЖВ. Він відзначив еволюцію БО БФ «ВОЛНА»: «Оглядаючись назад, важко повірити що ще кілька років тому люди боялися говорити про свій статус, про наркозалежність. Сьогодні ж представники Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю входять до дорадчих органів усіх рівнів, вносять власні пропозиції, до яких дослухаються».
Від привітань перейшли до обговорення важливих питань у діяльності регіональних представників. Головна увага була зосереджена довкола важливих моментів в адвокаційній роботі, невіддільною частиною якої зараз є робота в дорадчих органах. Важливо, що під час цієї сесії фахівець з адвокації Igor Kozak нагадав присутнім про головні цілі в діяльності. А вже працюючи в групах учасники тренінгу напрацювали методи їхнього найшвидшого досягнення.
 
Спільними зусиллями була розроблена стратегія адвокації з врахуванням як типових проблем, так і викликів, які стоять перед спільнотою в кожному регіоні.
Сесію, присвячену правовій допомозі та фіксації порушення прав, провела Іра Максимова, юристка БО БФ «ВОЛНА».
 
Захід пройшов в атмосфері повної довіри, у чому велика заслуга Vielta Parkhomenko, яка була фасилітаторкою заходу. Учасники зустрічі ділилися наболілим та ставили гострі й непрості питання. Це також дуже важливо, бо показує рівень демократичності організації та її готовність почути голос кожного.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені