Чергова перемога

11.05.2021
Чергова перемога: провели важливий адвокаційний захід с Центр громадського здоров’я України.
Учора пройшли фокус-групи з пацієнтами ЗПТ та Центром громадського здоров’я, у яких взяли участь очільники БО БФ «ВОЛНА», всі наші регіональні представники та пацієнти ЗПТ.
 
«Проведення цього заходу, ініційованого Центром громадського здоров'я МОЗ України спільно з БО БФ "ВОЛНА", передувала велика робота. Ми ставили собі за мету зібрати типові проблеми, з якими стикаються учасники програми ЗПТ, озвучити їх під час зустрічі та намітити шляхи вирішення спільно з нашими партнерами з Центру громадського здоров’я», - пояснює директор БО БФ «ВОЛНА» Oleg Dymaretsky.
 
Під час заходу пацієнти з багатьох регіонів розповіли про складнощі, які виникають у пацієнтів ЗПТ. Наприклад, буває, що учасники програми змушені приносити та віддавати медпрацівникам порожні блістери, хоча такого методу контролю за використанням препарату не передбачено жодним нормативно-правовим актом чи наказом. Крім того, люди скаржилися, що добового дозування прелату не вистачає для гарного самопочуття. Пацієнти припускають, що причина може бути в низькій якості самого препарату. Такий стан справ провокує учасника програми на додаткове вживання непризначених лікарем речовин.
 
Крім того, через цілу низку необґрунтованих вимог прогресивно налаштовані лікарі відмовляються брати участь в державній програмі ЗПТ, віддаючи перевагу приватним кабінетам та клінікам.
 
«Головне питання під час зустрічі стосувалося того, як зробити програму ЗПТ максимально привабливою для представників спільноти, щоб вона була витребуваною, як серед нових пацієнтів, так і підвищилися показники утримання на програмі», - наголошує Igor Kozak, фахівець з адвокації БО БФ «ВОЛНА».
 
Захід був надзвичайно продуктивним, оскільки заздалегідь була умова щодо конфіденційності озвученої інформації. Тому учасники зустрічі без вагань та побоювань висловлювали власні думки та ділилися баченням проблем.
 
«У нас є тверде переконання, що такі заходи є потужним інструментом в справі удосконалення програми ЗПТ та її адаптації під потреби представників спільноти», - відзначає Anton Basenko, голова правління БО БФ «ВОЛНА».

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені