Важлива перемога команди БО БФ «ВОЛНА»!

12.05.2021

Ми продовжуємо відстоювати свою позицію і стверджуємо, що стабільні пацієнти програми ЗПТ мають право користуватися всім обсягом прав і можливостей людини та громадянина, в тому числі отримувати водійське посвідчення та керувати транспортними засобами. Адже сама програма націлена на те, щоб стабілізувати стан пацієнта і підібрати дозування препарату таким чином, при якому у людини не буде хворобливого стану, але і стану ейфорії (або стану, що знижує увагу і швидкість реакції) теж не буде.

Через свою участь у програмі замісної підтримувальної терапії дуже часто наші люди стають легкою наживою для недобросовісних поліцейських, які контролюють дотримання правил дорожнього руху. Здебільшого, без наявних на те підстав транспортні засоби, якими керують пацієнти ЗПТ, зупиняють стражі порядку (хоча причини зупинки чітко регламентовані чинними нормативно-правовими актами) і, знову ж таки, з порушенням норм чинного законодавства і затверджених інструкцій, змушують проходити огляд на стан наркотичного сп’яніння… Подальша історія таких випадків всім нам відома: позбавлення права керування ТЗ і величезні штрафи…

Але… не в цьому випадку!

ВОЛНа взяла на себе сміливість не просто надати первинну правову допомогу клієнту, який звернувся до організації за захистом, але і делегувала свою юристку Ірину Максимову захищати інтереси чоловіка в суді м. Тернопіль. Спільно з адвокатами УГСПЛ була сформована правова позиція за матеріалами справи по притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами в стані сп’яніння).

«Це було дуже страшно і дуже круто. Ще перед засіданням нам розповідали про несправедливого консервативного суддю, який ніколи не винесе рішення в користь «такого» відповідача. Ми ретельно готувалися до суду. Це зайняло не один день і не одну ніч. Тим більше це була моя перша справа як захисника саме в суді. Було безліч консультацій с адвокатами. І МИ ПЕРЕМОГЛИ!!! Ми отримали не просто рішення, яке закрито за відсутності складу адміністративного правопорушення через безліч процесуальних порушень, але і як пісня прозвучало (позичила в @Ігор Кузьменко) «Отримує препарат на основі бупренорфіну Бупрен ІС за призначенням лікаря для самостійного прийому в амбулаторних умовах в дозі 10 мг на добу. А тому, дія препарату лише нормалізує його стан і не викликає симптомів, що впливають на увагу та швидкість реакції. У зв'язку з чим, ОСОБА_1 має право керувати транспортним засобом» - розповідає юристка ВОЛНи Іра Максимова.

Це друге рішення в Україні, в якому суд прийшов висновку, що пацієнти ЗПТ можуть керувати транспортними засобами.

Дякуємо партнерам УГСПЛ, Громадська організація "ПРОЖЕКТОР", адвокат Віталій Матвєєв за допомогу у вирішенні кейсу.

«Ми пишаємося, що з нами працює така віддана справі людина та кваліфікована юристка, як Ірина Максимова. Такі судові рішення формують прецеденти, вони стануть підґрунтям для подальших змін», - упевнений директор БО БФ «ВОЛНА» Олег Димарецький.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені