Беремо участь у формуванні облради з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

31.05.2021
Беремо участь у формуванні облради з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу
Днями в Чернігівській області сформовано новий склад обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Засідання відбулося в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Жанни Шерстюк.
 
Важливо, що до оновленого складу ради увійшло 46 відсотків представників неурядового сектору та громадських організацій. Серед них був і регіональний представник БО БФ «ВОЛНА».
«Присутнім було представлено статистику із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД. На жаль, за результатами досліджень, ситуація в Чернігівському регіоні невтішна. Погіршує ситуацію поширення вірусу COVID-19 та введення карантину.
 
Відповідно до статистичних даних можна зробити висновок, що погано виконує роботу по виявленню туберкульозу та ВІЛ-інфекції первинна ланка медицини, особливо це стосується невеликих громад. До прикладу, в деяких громадах не зроблено жодного тесту на ВІЛ-інфекцію. Це пояснення, чому підвищилась смертність, адже багато випадків, коли хворобу виявляють на 4 стадії або взагалі після розтину. Також в багатьох громадах не укладені договори з НСЗУ на лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД за програмою медичних гарантій.
По завершенні засідання присутніми було прийнято ряд важливих документів, які регламентують діяльність ради», - повідомив Сергій Крицький, регіональний представник БО БФ «ВОЛНА» в Чернігівській області.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені