Анонс: всеукраїнський флешмоб “Воюю за свої права”

23.06.2022

Флешмоб “Воюю за свої права” 

Коли та де: 25 червня, Facebook

Привід: Міжнародний день проти зловживання наркотичними засобами та їхнього незаконного обігу, а також Міжнародний день захисту жертв тортур у рамках глобальної кампанії «Support. Don't punish» (“Підтримати. Не карати”). 

Організатор: БО БФ “Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю ВОЛНА”

Поруч з вами щодня за Україну боремося ми - ті, кого ви здебільшого не помічаєте. Ми - люди з наркозалежністю та ті, хто вживає наркотики. 

Поки нас називають “наркоманами”, поки в наш бік дивляться з неповагою, поки нам все ще страшно сказати в голос про свій діагноз, ми наближаємо перемогу України. Ми стоїмо поруч з вами, задля нашого спільного майбутнього. Щодня ми виборюємо своє право жити в європейській державі, вільній від стигми та дискримінації. Ми віримо, що у мирній Україні нам, як і мільйонам різних людей, знайдеться своє місце. Бо не діагноз має визначати ставлення до людини.

Саме тому сьогодні, до Міжнародного дня захисту жертв тортур у рамках глобальної кампанії «Support. Don't punish» (“Підтримати. Не карати”), ми хочемо розказати вам про тих людей з залежністю, які воюють не лише за свободу України, а й за свої права.

 

Ми наголошуємо на тому, що настав час для змін: змін до підходів у наркополітиці, які повинні бути засновані на толерантному ставленні, правах та декриміналізації!

Закликаємо підтримати кампанію усіх партнерів, друзів та медіа, які зацікавлені у європейських цінностях.

25 червня ми презентуємо вам 6 ілюстрацій авторства Марії Микитенко. Кожна з них розповідає історію члена спільноти людей з наркотичною залежністю. Військові, волонтери, представники територіальної оборони з усієї України розповідають про роботу на користь України під час війни. 

 

  • Олександр, Полтава, волонтер: “Я — соціальний працівник, після роботи щодня плету маскувальні сітки. Наркозалежність не заважає мені працювати на благо України. Прийде час взяти до рук зброю — без вагань це зроблю”. 
  • Аліна, Київ, військова ЗСУ: “Я служу в армії. Навчилася стріляти, втішати рідних загиблих, лікувати рани. Мені страшно воювати, але ще страшніше не робити цього. Я воюю за країну зі світлим майбутнім, в якій хворих людей підтримують та лікують”.
  • Дмитро, Львів, волонтер: “Ми всі зараз потрібні один одному. Я би хотів, щоб увесь світ знав: ніхто не заслуговує на дискримінацію, кожна людина має право на свій вибір, на життя та здоров'я. Я допомагаю всім людям, бо для мене всі — рівні”
  • Сергій, Одеса, військовий ЗСУ: “Тебе визначають твоє серце та цінності. Люди з наркозалежністю бачили багато горя та поневірянь, проте, ми теж вміємо любити і захищати! Я готовий віддати своє життя за Україну!”
  • Юлія, Чернівці, швачка-волонтерка: “Наша організація шиє речі для армії. Я пишаюся спільнотою наркозалежних, яка приносить користь суспільству. Не штампи формують уявлення про нас, а наші вчинки. Немає зайвих людей. І я в Україні теж не зайва”.  
  • Сергій, Житомирщина, військовий: “Коли я побачив, які звірства чинять рашисти на нашій землі, то перестав відчувати себе наркозалежним. Я — в першу чергу людина, яка пішла на фронт захищати свою велику любов — Україну”.

 

 

 

 

 

 Також надаємо відеоролик з гаслами кампанії!

 За додатковою інформацією та коментарями звертайтеся:  tulup.volna@gmail.com

 

 

 Довідково: Глобальна кампанія «Support. Don't punish» (Підтримати. Не карати) - ініціатива на підтримку політики зменшення шкоди, яка надає пріоритет громадському здоров’ю та правам людини. Кампанія прагне посилити мобілізаційну спроможність громад, які постраждали від «війни з наркотиками», та їхніх союзників, відкрити діалог з політиками та підвищити обізнаність громадськості. Щороку 26 червня відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом. Історично ця дата використовувалася урядами, щоб продемонструвати свої «досягнення» контролю над наркотиками. Глобальний флешмоб спрямований на те, щоб повернути та змінити наратив цього дня. Щороку все більше активістів у десятках міст по всьому світу приєднуються до цього унікального прояву сили для реформ та зменшення шкоди.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені