Анонс акції «Мовчання вбиває!»

29.08.2018

Анонс акції «Мовчання вбиває!»

Київ, 31 серпня

31 серпня 2018 року, о 12:00, навпроти центрального входу до будівлі Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, 12/2) відбудеться Акція до Всесвітнього дня інформування про передозування. Формат заходу передбачає:

  1. Прес-брифінг за участі представників неурядових та міжнародних організацій, які надають послуги з профілактики та підтримки лікування наркозалежних:
  2. Перформанс «Реанімація» та міні-тренінг з основ першої медичної допомоги при передозуванні;
  3. Виступ представників спільноти ЛЖН (людей, що живуть з наркозалежністю) у форматі “живі книги”, під час якого активісти поділяться власним досвідом у питаннях передозування психостимуляторами, передозування опіатами, обговорять проблеми передозування у в’язниці;
  4. Виступ музичних груп — виконавців альтернативної музики з числа представників спільноти ЛЖН;
  5. Організація медичного консультування на базі мобільної амбулаторії, видача інформаційних матеріалів та препарату “Налоксон”
  • Олег Димарецький — БО БФ «ВОЛНА»;
  • Антон Басенко — МБФ «Альянс громадського здоров’я»;
  • Дмитро Шерембей – ВБО «Мережа 100 відсотків життя»;
  • Жаннат Космухамєдова – Управління ООН з наркотиків і злочинності;
  • Сергій Шум – ДУ «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України»;

Зловживання опіоднимі препаратами стає глобальною епідемією – про це йдеться у Всесвітній доповіді з наркотиків ООН. Опіоїди стають причиною смерті у 76% всіх випадків летальних результатів внаслідок вживання наркотичних засобів у світі. В останні роки ситуація з отруєнням опіатами стала більш складною в результаті появи у обігу великої кількості синтетичних опіоїдів, котрі токсичніше та сильніше ніж героїн. Торік в Україні лише офіційно було зафіксовано 389 випадків наркотичного передозування серед неповнолітніх осіб. Сотні тисяч життів можна було врятувати, зробивши вчасно ін’єкцію “Налоксону”.

Цього дня акція «Мовчання вбиває!» пройде також у Луганську, Харкові та Житомирі. Організатори — Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (“ВОЛНА”), ВБО «Мережа 100 відсотків життя», МБФ «Альянс громадського здоров’я», ГО «Клуб Еней» за підтримки та сприяння БФ «Надія та Довіра» та Євразійської мережі людей, які вживають наркотики

Запрошуємо представників громадських організацій, правозахисників та усіх небайдужих громадян підтримати акцію. Акредитація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.

Контактна особа: Пархоменко Вєлта velta.parhomenko@gmail.com +380632717533

Акція проходить в рамках глобальної кампанії щодо підвищення поінформованості про передозування. Відзначання Всесвітнього дня інформування про передозування було започатковане у 2001 році. Символом кампанії є срібна стрічка. Вона символізує знання про передозування та його наслідки. Людина, яка одягає срібну стрічку у цей день, заявляє про втрату когось з близьких через передозування, або висловлює підтримку наркозалежним, які щоденно знаходяться під загрозою смерті від передозування. Детальніше про глобальну ініціативу, яку цього року підтримала БО БФ «ВОЛНА» у флешмобі #мовчання_вбиває — за посиланням https://www.overdoseday.com/tribute/

 

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені