Акція-перформанс «Бездіяльність вбиває!»

02.09.2019

Акція-перформанс «Бездіяльність вбиває!»

 

30 серпня під стінами ВРУ відбулась акція-перформанс «Бездіяльність вбиває!». Організатори акції — Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health

Журналісти та пересічні громадяни отримали інформацію щодо актуальності питання передозування в Україні, симптомів та алгоритму дій при передозуванні, принципу роботи «Налоксону» та доступності препарату у мережах аптек.

Із заявами про важливість інформування про передозування виступили представники неурядових та міжнародних організацій, що надають послуги з профілактики та підтримки лікування наркозалежних. Організатори влаштували перформанс «Реанімація» і провели міні-тренінг з основ першої медичної допомоги при передозуванні.

«Сьогодні ми навчаємо людей надавати допомогу при передозуванні та закликаємо депутатів Верховної Ради України звернути увагу на проблематику, пов’язану з цією проблемою . Як представники спільноти ЛЖН (людей, які живуть з наркозалежністю) ми хочемо звернути увагу на те, що в Україні «Налоксон» має бути у вільному доступі у будь-якій аптеці, а громадяни повинні знати правила допомоги при передозуванні – лише так можна врятувати сотні життів!», — заявив Олег Дымарецкий (Oleg Dymaretsky), директор БО БФ «ВОЛНА»

Під час акції усі охочі мали змогу поспілкуватись з представниками спільноти ЛЖН форматі “живої книги” — активісти поділились власним досвідом у питаннях передозування опіатами та психостимуляторами, обговорили проблему передозування у в’язницях.

Цього дня флешмоб на підтримку акції «Бездіяльність вбиває!» пройшов у 17 областях (або містах) України

«Ця проблема може торкнутися будь-якої сім’ї і треба пам’ятати, що мова йде не тільки про передозування від наркотичних речовин, а і від алкоголю. Проблематика передозувань для нас – це можливість адресувати необхідність системних змін у наркополітиці і державі вцілому, закликати новий Парламент і новий Кабінет Міністрів України до значної уваги та адекватних змін, ми продовжуємо тримати шлях в Європу ця політика має базуватися на прогресивних і науково об ґрунованих засадах», — заявив Антон Басенко (Anton Basenko), голова правління БО БФ «ВОЛНА».

За даними МОЗ лише у 2017 році в Україні зафіксовано 126 942 випадків передозування алкоголем. З них 89 осіб у віці від 0 до 14 років, 1057 осіб — від 15 до 17 років, 57 468 осіб — від 18 до 35 років та 68 328 осіб — від 35 і старше.

Серед іншого за 2017 рік відзначено 389 випадків передозування наркотиками серед неповнолітніх. 9 випадків були зафіксовані серед осіб у віці від 0 до 14 років і 380 випадків — серед осіб від 15 до 17 років. Також 18008 випадків сталися з особами від 18 років і старше і 7863 — з особами від 35 років і старше. Всього в минулому році було зафіксовано 26260 випадків передозування наркотичними речовинами.

Також у МОЗі відзначають, що у 2017 році 3296 осіб померли від алкогольного передозування — з них 6 осіб-від 0 до 19 років і 3290 — від 20 і старше. Також 202 людини померли від наркотичного передозування — з них 3 людини від 0 до 19 років і 199 осіб від 20 і старше.

Загалом у світі від передозування наркотиками щорічно вмирають близько 200 тисяч людей, а зловживання опіоднимі препаратами стає глобальною епідемією – про це йдеться у Всесвітній доповіді з наркотиків ООН. Опіоїди стають причиною смерті у 76% всіх випадків летальних результатів внаслідок вживання наркотичних засобів у світі. В останні роки ситуація з отруєнням опіатами стала більш складною в результаті появи у обігу великої кількості синтетичних опіоїдів, котрі токсичніше та сильніші, ніж героїн.

«До кінця цього року держава офіційно бере на себе відповідальність за понад 150 тисяч наркозалежних людей, які до цього більше 15 років отримували життєво-важливі послуги з профілактики ВІЛ за підтримки Альянсу громадського здоров’я за кошти міжнародних донорів. Профілактика передозувань з використанням налоксону поки що не входить до гарантованого пакету послуг, але це лише початок. Науково — обгрунтовані комплексні сервіси зменшення шкоди щороку рятують життя тисяч наркозалежних людей в Україні. Відтепер це має стати одним з державних приоритетов у сфері громадського здоров’я», — заявив Pavlo Skala, асоційований директор з політики та партнерських відносин Альянсу громадського здоров’я.

Починаючи з 2001 року у цей день, 31 серпня, сотні тисяч людей в усьому світі висловлюють своє співчуття родинам та друзям жертв передозування наркотиками та згадують тих, кого вони втратили. Жодна людина не має зазнавати переслідування або дискримінації через наркозалежність або внаслідок передозування наркотиків.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені