Акція “Право на гуманну наркополітику”

17.12.2018

Акція “Право на гуманну наркополітику”

10 грудня у Києві пройшла акція “Право на гуманну наркополітику”. Люди, які живуть з наркозалежністю, громадські діячі та правозахисники зібрались біля Адміністрації президента України аби у такий спосіб привернути увагу урядовців та суспільства до чинної державної репресивної наркополітики та проблем, з якими щодня стикаються сотні тисяч наркозалежних людей в Україні.

Основна вимога організаторів акції – гуманізація існуючої наркополітики та ветування законопроекту №7279-д від 20.04.2018 (проект ЗУ про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень).

“Наркозалежні українці очікують від держави організації лікування, адже наркозалежність – це хронічна хвороба, а не провина. Експерти міжнародних правозахисних організацій неодноразово рекомендували Україні привести наркополітику до рівня європейських цінностей. Сьогодні, у Міжнародний день прав людини, законопроект 7270-д показує байдужість держави до хворих громадян. Ми, спільнота людей які живуть з наркозалежністю, наші рідні і близькі вимагаємо у Президента ветування законопроекту та гідного ставлення до громадян”, — заявив Олег Дымарецкий (Oleg Dymaretsky), директор БО БФ “ВОЛНА”

Під час акції відбувся перформанс «Заплати за життя»: активісти передали представнику Адміністрації президента України вимоги від спільноти ЛЖН (людей, які живуть з наркозалежністю). Незважаючи на кордони поліції, яка не пропускала учасників акції до головної будівлі, проте Павлу Скалі Pavlo Skala асоційованому директору з політики та партнерства МБФ «Альянс громадського здоров’я», вдалось підійти безпосередньо до входу в Адміністрацію та залишити «гроші», зібрані від спільноти ЛЖН — 51 000 грн.

Нагадаємо, саме до такої суми може збільшитись штраф за ч.1.ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне зберігання наркотиків) у разі підписання Президентом України законопроекту №7279-д. Діяння за такими ознаками будуть кваліфікуватися як «кримінальне правопрорушення», замість «злочин» (у нинішній ред.), а термін максимального покарання у вигляді обмеження волі збільшиться з 3 до 5 років.

“Замість декриміналізації людей, які живуть з наркозалежністю, ми отримали ще більше підпілля, пресинг та криміналізацію держави, адже ключовий наказ МОЗ України № 188 від 01.08.2000 р. (Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу), який встановлює кримінальний поріг при використанні статті ККУ 309, досі не приведений в адекватний європейський вигляд, отже наркополітика стає ще більш репресивною. У свою чергу це означає — продовження розквіту організованого наркобізнесу та епідемій в Україні», — впевнений Антон Басенко (Anton Basenko), представник спільноти ЛВН в Національній раді з протидії ВІЛ/ТБ.

Організатори акції — Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю

за підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та «100% життя» — Мережа ЛЖВ

10 грудня — це Міжнародний День захисту прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн.

Загальну декларацію прав людини внесено до Книги рекордів Гіннесса як документ, який найбільш часто переводять на інші мови.

Детальніше про Міжнародний День захисту прав людини та Загальну декларацію прав людини:http://www.un.org/ru/events/humanrightsday/background.shtml

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені