Акція «Мовчання вбиває!»

31.08.2018

Акція «Мовчання вбиває!»

Київ, 31 серпня

31 серпня 2018 р. Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю («ВОЛНА») спільно з МБФ «Альянс громадського здоров’я», БО «Мережа 100% життя», ГО «Клуб Еней» за підтримки та сприяння БФ «Надія та Довіра» та Євразійської мережі людей, які вживають наркотики провели інформаційно-просвітницьку акцію «Мовчання вбиває!» в рамках глобальної кампанії щодо підвищення поінформованості про передозування.

Представники спільноти ЛЖН (людей, що живуть з наркозалежністю), журналісти та пересічні громадяни мали змогу отримати кваліфіковану консультацію лікарів та соціальних працівників щодо симптомів передозування та отримати препарат «Налоксон» — одна ін’єкція якого може врятувати життя людині у разі передозування опіоїдами.

Із заявами про важливість інформування про передозування виступили представники неурядових та міжнародних організацій, які надають послуги з профілактики та підтримки лікування наркозалежних. Організатори влаштували перформанс «Реабілітація» і провели міні-тренінг з основ першої медичної допомоги при передозуванні.

Під час акції журналісти та пересічні громадяни мали змогу поспілкуватись з представниками спільноти ЛЖН у форматі “живі книги” — активісти поділились власним досвідом у питаннях передозування психостимуляторами та опіоїдами, та підняли таку важливу проблему, як передозування у в’язниці. Акцію завершив виступ музичних груп — виконавців альтернативної музики з числа представників спільноти ЛЖН.

Цього дня акція «Мовчання вбиває!» пройшла також у Луганську, Харкові та Житомирі.

«Не думайте, що вас це не стосується! В цей день ми не тільки говоримо про наших близьких і всіх тих, хто загинув від передозувань, але і діємо щоб люди залишались живими завдяки своєчасно наданій допомозі. В світі кількість передозувань зростає кожний рік і Україна не є виключенням. Але системна робота з профілактикою передозувань є частиною наркополітики країни та відповідальності Уряду, саме тому ми сьогодні тут, щоб закликати Кабмін вжити адекватних дій, щоб припинити масово втрачати життя громадян України», — заявив Антон Басенко, голова правління БО БФ «ВОЛНА»

Близько 200 тисяч людей у світі щорічно вмирають від передозування наркотиками, а зловживання опіоїдними препаратами стає глобальною епідемією – про це йдеться у Всесвітній доповіді з наркотиків ООН. Опіоїди стають причиною смерті у 76% передозувань серед наркозалежних у всьому світі. В останні роки ситуація з отруєнням опіоїдами стала більш складною в результаті появи у обігу великої кількості синтетичних опіоїдів, котрі більш токсичні та сильніші, ніж героїн. Торік в Україні лише офіційно було зафіксовано 389 випадків наркотичного передозування серед неповнолітніх осіб.

“Ми, як найбільша пацієнтська організація в регіоні, виступаємо за 100% доступ до лікування, і це стосується будь-яких пацієнтів, — наголошує Сергій Дмітрієв, директор з політики та адвокації БО «100 відсотків життя». — Для нас життя — найголовніша цінність, тому ми будемо відчайдушно боротися за найменшу можливість його зберегти!”

За даними МОЗ, в Україні у минулому році було зафіксовано 26 260 випадків передозування наркотичними речовинами. Сотні тисяч життів можна було врятувати, зробивши вчасно ін’єкцію “Налоксону”.

«Як пасок безпеки в автомобілі рятує життя при аварії, так і препарат Налоксон найбільш ефективно рятує життя при передозуванні наркотиками. Цей препарат —антидот має бути в наявності у таких кризових ситуаціях, і укол постраждалому має зробити той, хто поруч — лікар швидкої, парамедик, соціальний працівник, друг, сусід, перехожий. Альянс завдяки поширенню препарату Налоксон та тренінгам з його використання вже врятував життя тисячам українців», — говорить Андрій Клепіков, Виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я.

Починаючи з 2001 року у цей день, 31 серпня, сотні тисяч людей в усьому світі висловлюють своє співчуття родинам та друзям жертв передозування наркотиками та згадують тих, кого вони втратили. Жодна людина не має зазнавати переслідування або дискримінації через наркозалежність або внаслідок передозування наркотиків.

Акція проходить в рамках глобальної кампанії щодо підвищення поінформованості про передозування. Відзначання Всесвітнього дня інформування про передозування було започатковане у 2001 році. Символом кампанії є срібна стрічка. Вона символізує знання про передозування та його наслідки. Людина, яка одягає срібну стрічку у цей день, заявляє про втрату когось з близьких через передозування, або висловлює підтримку наркозалежним, які щоденно знаходяться під загрозою смерті від передозування. Детальніше про глобальну ініціативу, яку цього року підтримала БО БФ «ВОЛНА» у флешмобі #мовчання_вбиває — за посиланням https://www.overdoseday.com/tribute/

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені