Акція «Ми за чесну гру: Наркополитика без джокера»

26.06.2020

  

 Акція «Ми за чесну гру: Наркополитика без джокера»

 

26 червня 2020 у Києві під стінами Верховної Ради відбулась перформанс-акція «Ми за чесну гру: Наркополитика без джокера»

 

Учасники акції– люди, які вживають наркотики, громадські діячі та правозахисники влаштували імпровізовану виставу аби у такий спосіб привернути увагу високопосадовців та суспільства до чинної репресивної наркополітики і проблем, з якими щодня стикаються сотні тисяч наркоспоживачів в Україні.

 

"Змінюються президенти, змінюються Уряди та Парламенти, але, на превеликий жаль, не змінюється репресивна наркополітика в Україні, результатом якої є епідемії ВІЛ, ТБ та гепатитів, криміналізація людей, які вживають наркотики на фоні процвітаючої організованої наркозлочинності та засилля нових синтетичних психоактивних речовин під "дахом" відповідних правоохоронних органів разом з навалою неврегульованих державою «псевдо реабілітаційних» послуг!  Здається, наркополітика має своїх «Джокерів»!  Саме тому ми, як і тисячі людей в сотнях міст по всьому світу, прийшли закликати до дій по забезпеченню гуманної наркополітики в Україні та до виконання рекомендації ООН щодо декріміналізації. Наша мета - заявити в цей день "Підтримати! Не карати!»,- повідомив Олег Димарецький, директор БО БФ «ВОЛНА»

 

Активісти традиційно закликають владу декриміналізувати людей, які вживають наркотики, змінивши фокус роботи правоохоронної системи на протидію організованому наркобізнесу.

 

 

 

 

Саме 26 червня десятки тисяч людей у понад 100 країнах світу виходять на вулиці своїх міст в рамках глобальної міжнародної адвокаційної кампанії «Support. Don’t Punish» («Підтримати. Не карати»), спрямованої на гуманізацію репресивної політики щодо наркотиків.

 

У той час як в українському Парламенті немає консенсусу щодо легалізації канабісу у медичних цілях, з 1 січня 2020 року кримінальні штрафи за незаконне зберігання наркотиків (навіть для власного вживання) зросли у 30 (!) разів: з 1700 до 51 тис. грн.), що негативно впливає та становить загрозу для 350 тисяч споживачах ін’єкційних наркотиків в Україні, їх рідним і близьким. В той самий час на розгляд ВРУ вносяться абсурдні законопроекти №2784 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними) щодо примусового лікування людей, які вживають наркотики. Це демонструє не лише відсутність виконання державою міжнародних зобов’язань щодо змін у наркополітиці та декриміналізації (рекомендації ООН щодо забезпечення декриміналізації), а і суттєво підвищує рівень «наркокорупції» серед правоохоронців, збільшує ризики загострення епідемій ВІЛ-інфекції та вірусного гепатиту С.

 

Понад 60% засуджених за зберігання наркотиків для власного вживання отримують кримінальне покарання за те, що у більшості цивілізованих країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням.

 

Україні зараз саме час «прокинутися» і кардинально підвищити «порогові розміри» наркотиків, аби привести їх у відповідність до кращих практик Європейського Союзу!

 

“Декриміналізація, впровадження програм зменшення шкоди, розширення доступу до лікування та замісної підтримувальної терапії довели свою ефективність і є тими заходами, що здатні значно покращити ситуацію з вживанням наркотиків українцями та зменшити згубні наслідки для країни та громад», - підсумував Антон Басенко, голова правління БО БФ «ВОЛНА»

 

Нагадаємо, за зберігання наркотиків без мети збуту навіть у мізерній кількості (для власного вживання) в Україні передбачено кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років (ст. 309 КК України).

 У наказі МОЗ України № 188 від 01.08.2000 р. «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» встановлено неадекватно низький мінімальний поріг притягнення до кримінальної відповідальності. Він є набагато нижчим, ніж у багатьох європейських країнах. Практика застосування кримінального законодавства вказує на високий рівень криміналізації людей, які вживають наркотики. Результатом цих репресивних та антигуманних норм є той факт, що щорічно на лаві підсудних опиняються тисячі людей, хворих на наркозалежність, які отримують кримінальну судимість, у т.ч. позбавлення волі, замість адекватного лікування та реабілітації.

 

Організатори акції - Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА» за участі та підтримки Міжнародного Консорціуму з Наркополітики (IDPC), БО «Мережа 100% життя», Клуб ЄНЕЙ, БО «Меридіан», ЄСЛУН у партнерстві з ініціативними групами людей з наркозалежністю з 25 регіонів України, Всеукраїнським об’єднанням наркозалежних жінок «ВОНА» та іншими неурядовими, правозахисними організаціями, що працюють у сфері адвокації прав людей, які вживають наркотики.

 

 

 

Щорічна акція в рамках Глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish) відбувається в Україні вже восьмий раз поспіль.

 

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

© "ВОЛНА", Всі права захищені