Адвокація у дії

11.03.2019

Адвокація у дії

11 березня представники «ВОЛНИ» Татьяна Бордунис, консультантка з аналізу законодавства та змін НПА та Игорь Козак (Igor Kozak), консультант з адвокації, прийняли участь у круглому столі «Профілактика вживання психоактивних речовин серед підлітків та надання специфічної допомоги”.

Захід організований ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України та Громадською радою при виконавчому органі Київської міської ради (КМДА).

Наші фахівці надали наступні пропозиції:

  • Ініціювати створення міжсекторальної робочої групи з розробки законодавства, яке регулює питання лікування від наркозалежних неповнолітніх осіб та адаптувати існуючі реабілітаційні центри до цієї роботи;
  • Переглянути граничну величину розмірів окремих психоактивних речовин (Наказ МОЗ №188), які є нижчою від терапевтичної добової дози наркотичних лікарських засобів, що створює умови для необґрунтованого кримінального переслідування наркозалежних;
  • Вилучити з Сімейного кодексу України п.4 ч.1 ст.164 Сімейного кодексу України. Ця норма права передбачає позбавлення батьківських прав людини за ознакою захворювання (на алкоголізм та наркоманію). Така позиція законодавця є антиконституційною;
  • Вилучити з Ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України. Зазначена норма (ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України) зорієнтована на кримінальне переслідування осіб, які зберігають невелику кількість наркотиків для особистих потреб.

Також на цьому тижні 13 березня Бордуніс Тетяна Анатолівна та Козак Ігор здійснили візит до Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України, де зустрілися з С. С. Шумом, директором та Паскевською Ю. А., начальницею відділу моніторингу прав людини у сфері психічного здоров’я.

“На зустрічі обговорили можливість спільних дій по декриміналізації ЛЖН та прояснили на якому етапі знаходяться зміни до Наказу МОЗ №188 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу». На що представники МОЗу відповіли — проект змін не затвердили у Національна поліція України і на цьому поки все зупинилося.

Наступним нашим кроком буде звернення до Нацполіції за роз’ясненням щодо наказу МОЗ №188”, — повідомив Ігор Козак.

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені