«ВОЛНА» на п’ятому Громадському діалозі Арт_Примирення 2019

03.05.2019

«ВОЛНА» на п’ятому Громадському діалозі Арт_Примирення 2019

 

Учасники обговорювали проблемні питання реформування пенітенціарної системи, ознайомились із кращими практиками і інноваціями в соціально-виховній роботі з засудженими.

«Темою цьогорічного діалогу є Законопроект «Про скасування довічного позбавлення волі для жінок». Актуальність питання гуманізації довічного покарання визнано державою та передбачено у законопроекті #7337, у якому пропонуються можливість умовно-дострокового звільнення для усіх засуджених довічно», — розповідає Mary SocialHelp, РП «ВОЛНИ» у Києві.

«З цим терміново потрібно боротись, змінивши статтю 64 Кримінального кодексу України, удосконаливши порядок призначення покарання у виді довічного позбавлення волі. Наша мета — щоб ця тема, нарешті, зрушила з місця, бо жінки, які довічно позбавлені волі, живуть тільки вірою та надією на зміни та на повернення до своєї сімей”, — каже Сергей Ткачук, РП “ВОЛНИ” у Київській області.

Ключовим питанням заходу стало обговорення проблем тюремної медицини:

Міжнародні стандарти медичного забезпечення в місцях позбавлення волі та стан їх дотримання в Україні

Психічне здоров’я ув’язнених: від етапування до надання послуг по ресоціалізації.

Хронічні захворювання (ТБ, ВГС, у тому чисті ВІЛ/СНІД): профілактика та можливість вільного доступу до медичних послуг.

Наркотична та алкогольна залежності серед засуджених: стан впровадження замісної підтримувальної терапії.

Репродуктивне здоров’я та гендерно-чутливі послуги в місцях позбавлення волі.

«Необхідно забезпечити медичними препаратами, зокрема замісною підтримувальною терапією наркозалежних людей, які опинились за гратами. Люди не повинні страждати», — заявила Велта Пархоменко (Vielta Parkhomenko), консультантка з мобілізації БО БФ “ВОЛНА”. Пишаємось там, що на заході вона виступила у якості спікера, а значить — голосу спільноти!

Завершив захід показ спектаклю «Євангеліє від каторжанина. 10 років поспіль» від акторів театру «P.S.» У цьому театрі немає професійних акторів – всі ролі грають колишні ув’язнені. Засновник і художній керівник театру, Володимир Сокол, в 13 років був засуджений за розбій. Зараз у театрі 28 акторів. Загальний строк, проведений ними у місцях позбавлення волі, понад 200 років.

Нагадаємо, наразі Україна займає перше місце серед країн Європи по кількості довічно засуджених, станом на 2019 рік таке покарання відбувають 23 жінки та більше 1000 чоловіків.

Організатори заходу: ГО «Союз «Золотий Вік України», БО «Міжнародна асоціація «Об’єднані Україною» за підтримки Міністерство юстиції України

Дивіться також

Залишились питання?

Залиште свої контактні данні, і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше, щоб відповісти на ваші питання та допогти Вам

2019, "ВОЛНА", Всі права захищені